Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Piątek Oskar

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
28248

Województwo:
dolnośląskie

Data urodzenia:
2010-12-09

Schorzenie:
padaczka, zaburzenia rozwoju psychoruchowego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Oskara Piątka.

Nazywam się Oskar, urodziłem się 9 grudnia 2010 r. w pełni zdrów. Przez pierwsze lata życia pokazywałem rodzicom “kto tu rządzi” oraz dawałem im mnóstwo powodów do radości z mojego rozwoju i umiejętności. Gdy skończyłem 3.5 roku coś złego zaczęło się ze mną dziać….

Po mału traciłem swoje umiejętności – miałem problemy z wejściem po schodach, próbowałem biec ale nie mogłem się rozpędzić, moja koordynacja wzrokowo – ruchowa pogorszyła się i nie mogłem nauczyć się jeździć na rowerku, przez co budziłem się w nocy z płaczem i w końcu przestałem próbować….
Rodzice, widząc że dzieje się ze mną coś złego odwiedzali ze mną kolejnych specjalistów – niestety, każdy z nich uważał że rodzice przesadzają i że nic mi nie jest. Mama nie odpuściła – po roku poszukiwań podłoża moich problemów trafiliśmy na wizytę do neurologa, gdzie dostałem wstępną diagnozę, potwierdzoną następnie przez badanie EEG – epilepsja. Był to dla rodziców ogromny szok, ale wciąż wierzyli że wszystko będzie dobrze.
W maju 2015 r. zacząłem przyjmować pierwszy lek na epilepsję, po nim następne. Przyjmowałem nawet sterydy – niestety, nic nie uspokoiło burzy panującej w moim mózgu, a ja traciłem coraz więcej sił i umiejętności. Nie mogę już chodzić, nie potrafię już mówić, znów noszę pampersy i jeszcze wzrok mi się pogarsza…Przez blisko 2 lata jeździłem z rodzicami od szpitala do szpitala, niestety, żaden z lekarzy nie był w stanie powiedzieć moim rodzicom co tak naprawdę mi dolega. Rodzice robią co mogą aby pomóc mi rozwijać się – regularnie uczęszczam na rehabilitację ruchową oraz sensoryczną, terapię zajęciową, basen oraz, gdy pogoda sprzyja, szaleję konno na zajęciach hipoterapii. Poza ćwiczeniami przyjmuję też bardzo kosztowne suplementy, które wzmacniają mój organizm i dzięki którym napady padaczki pojawiają się znacznie rzadziej.

Mama wciąż szuka, co jeszcze możemy sprawdzić, zbadać, aby ustalić co mi jest. Gdzie możemy pojechać, aby pomóc mi znów stanąć na nogi. Wciąż wierzy. Wierzy, że jeszcze nauczę się jeździć na rowerku… W najbliższym czasie rodzice chcieliby poszerzyć moją diagnostykę genetyczną – sprawdzić czy gdzieś w moim ciele jest “błąd”, który zabiera mi dzieciństwo.  Pomóc mógłby mi turnus zabiegów w komorze hiperbarycznej, dzięki któremu mój organizm mógłby się choć trochę zregenerować.  W planach jest także wizyta u dr. Vella na Ukrainie, gdzie doktor pomaga ludziom bardzo chorym choć trochę nabrać sił…

Takie są rodziców plany/marzenia – niestety, wszystkie bardzo kosztowne i w związku z tym trudne do realizacji…
Jeśli MOŻESZ I CHCESZ wesprzeć mnie i moją rodzinę w dalszym poszukiwaniu diagnozy,  to będziemy Ci wszyscy bardzo za tą pomoc wdzięczni.
Dziękuję
Oskar Piątek

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
28248 Piątek Oskar

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
28248 Piątek Oskar darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Gollwitzer
Pater Firma A.E. Daniluk, Siemiatycze
Castorama Polska sp. z o.o.
Fundacja Warbud – Warto Pomagać – Warszawa
Stowarzyszenie Na Rzecz Bliźniąt Podwójny Uśmiech