Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dominików Maria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
25403

Województwo:
dolnośląskie

Data urodzenia:
2013-01-08

Schorzenie:
zespół Pradera-Williego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Marii Dominików.

Urodziła się 8 stycznia 2013 roku z rzadkim, nieuleczalnym zespołem Pradera-Williego. Głównym problemem zespołu jest ogromny apetyt, nad którym chory nie może zapanować, w związku z ciągłym brakiem odczucia sytości. Marysia czuje się wiecznie głodna, co powoduje, że myślenie o jedzeniu staje się obsesją. Innym problemem zespołu jest obniżone napięcie mięśni, co wpływa na opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Można temu próbować zapobiec, dzięki odpowiedniej rehabilitacji, psychoterapii, leczeniu hormonem wzrostu oraz utrzymaniu ścisłej i rygorystycznej diety niskokalorycznej. Obecnie Marysia jest pod stałą opieką Kliniki Endokrynologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu, gdzie od grudnia 2014 roku jest objęta terapią hormonem wzrostu. To jedyny lek, który może jej pomóc. Poprawia on metabolizm oraz siłę mięśni. Hormon wzrostu podawany jest codziennie, w postaci zastrzyku, przez rodziców.

Marysia pozostaje pod opieką endokrynologa, neurologa, dietetyka, genetyka, lekarza ds. rehabilitacji, neurologopedy, laryngologa, ortopedy i okulisty. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznej i intensywnej rehabilitacji psychoruchowej oraz terapii logopedycznej, które potrzebne są do prawidłowego jej rozwoju. Rodzice bardzo chcieliby móc jeżdzić z Marysią na turnusy rehabilitacyjne, jednak nie stać ich na nie, cena jednego turnusu wynosi około 5000 złotych.

Wierzymy, że intensywna rehabilitacja, połączona z terapią hormonem wzrostu pomoże Marysi w lepszym rozwoju i pomoże przygotować ją do samodzielnego życia. Marysia robi bardzo duże postępy, dlatego prosimy pomóżcie kontynuować rozpoczętą walkę o zdrowie dziecka, poprzez wpłatę niezbędnych środków potrzebnych na jego intensywną rehabilitację i leczenie. Z całego serca prosimy Państwa o pomoc w gromadzeniu środków.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
25403 Dominików Maria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
25403 Dominików Maria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Solid Logistics
LIDEX – Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji
ZPWB
Trade-Trans Spółka Przedsiębiorstwo Spedycyjne – Warszawa
Nadleśnictwo Kaliska