Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dudys Lena

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
24591

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2013-07-21

Schorzenie:
całkowity rozszczep podniebienia twardego, niewykształcona małżowina uszna z prawej strony, wzmożone napięcie mięśniowe, asymetria ułożeniowa, wada serca

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszych podopiecznych Leny i Martyny Dudys.

Oto historia Lenki i Martynki:

Chcielibyśmy pokrótce opowiedzieć Wam o naszych najdroższych Córeczkach: Martynce i Lence.

Córeczki urodziły się 21.07.2013 r., o 2 miesiące za wcześnie, w 31 tygodniu ciąży. Od samego początku ich życie i ciąża były zagrożone. Martynka przyszła na świat pierwsza, a tuż za nią jej siostrzyczka Lenka.

Martynka urodziła się z bardzo poważnym wodogłowiem wrodzonym, przepukliną oponowo–rdzeniową, bez prawego oczka oraz z nerką zroślakowatą po prawej stronie. Nie dawano Jej żadnych szans, my jednak wierzyliśmy, że będzie inaczej. Tak też się stało – po licznych, bardzo skomplikowanych operacjach, włącznie z rekonstrukcją czaszki, usunięciem przepukliny, operacją z powodu perforacji jelita cienkiego, założeniem tracheostomii – jest z nami do dziś. Choć w domu od urodzenia spędziła jedynie tydzień, wierzymy, że jeszcze będzie mogła do niego wrócić i spotkać się ze swoją siostrzyczką Lenką.

Martynka niestety już nie będzie mogła wrócić do domu, do nas i siostrzyczki, gdyż 10.07.  po bardzo długiej i ciężkiej chorobie nasza najdroższa córeczka Martynka odeszła do Aniołków. Była bardzo dzielna i dała nam wiele radości. Na zawsze pozostanie z nami i w naszych sercach.

Lenka jest niesamowicie pogodnym maluszkiem, jednak tak jak siostrzyczka, nie urodziła się bez wad – ma rozszczep podniebienia  twardego i miękkiego, niewykształcone prawe uszko, asymetrię ułożeniową oraz wzmożone napięcie mięśniowe, do tego doszło schorzenie kręgosłupa. W najbliższym czasie czeka ją operacja rozszczepu podniebienia. Ponad to potrzebny jest zakup kosztownego aparatu słuchowego, aby mogła pokonać niedosłuch i móc się właściwie rozwijać. Bardzo istotna jest dla niej stała, intensywna rehabilitacja, aby mogła robić postępy i dogonić swoich rówieśników.

Pomimo wielu problemów z jakimi się boryka, Lenka jest wspaniałym maluszkiem, który dostarcza nam i naszym najbliższym wiele szczęścia i uśmiechu, które chcielibyśmy dzielić również z Państwem.

Zwracamy się z gorącą i serdeczną prośba do Państwa, ludzi życzliwych, wyrozumiałych, dobrego serca o wsparcie na leczenie, operacje, rehabilitację, zakup leków i ochronę zdrowia dla Lenki.

Serdecznie z głębi serca dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc dla Lenki. Dziękujemy za okazane jej serce.

Pamiętajmy, dobro zawsze do nas powraca z podwójną siłą.

Wdzięczni rodzice Lenki

Ela i Sławek Dudys


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
24591 Dudys Lena

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
24591 Dudys Lena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Skalski Michał – Warszawa
PKO Bank Polski
Fundacja Orlen – Dar Serca
Bank BPH
Spółdzielnia Mleczarska Ryki