Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Czwórnóg Karol

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
24473

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2007-12-20

Schorzenie:
autyzm wczesnodziecięcy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Karol urodził się 20.12.2007r. W wieku około półtora – dwóch lat zauważalne stały się niepokojące objawy świadczące o zaburzeniach rozwoju dziecka. Karol stworzył sobie własny świat, gdzie dotarcie do dziecka było bardzo trudne: unikał kontaktu wzrokowego, brak reakcji na swoje imię, inne werbalne czy wizualne zachęty, brak potrzeby bliskości, nadwrażliwość na niektóre dźwięki osób i przedmiotów z otoczenia. W obliczu tych i innych niepokojących, dalekich od przyjętych norm zachowań, zaczęliśmy szukać pomocy u specjalistów. Karol trafił do Fundacji Alpha w Lublinie, gdzie po raz pierwszy otrzymaliśmy wsparcie i fachową pomoc, tam też stwierdzono u Karolka autyzm wczesnodziecięcy. Autyzm ma wpływ na rozwój mózgu w strefach rozumowania, kontaktów społecznych i porozumiewania się. Zaburzenia powodują inne postrzeganie i stosunek do świata zewnętrznego aniżeli u ludzi nie dotkniętych autyzmem. Od marca 2010 roku jesteśmy pod opieką Fundacji Alpha. Karol uczęszcza tam na zajęcia terapeutyczne ( pedagogiczne, logopedyczne, psychologiczne, integracja sensoryczna). Również Karol bierze udział w zajęciach terapeutycznych w Poradni Marmed W Chełmie. Na wyżej wymienione zajęcia dojeżdżamy własnym samochodem, ponieważ mieszkamy w znacznej odległości od miejsc, gdzie odbywa się terapia.

Podjęte przez nas działania przynoszą wymierne rezultaty. Nastąpiła poprawa w komunikowaniu się, pojawiają się próby kontaktu werbalnego i percepcji. Karol stał się pogodny i stara się stawić czoła rehabilitacyjnym wyzwaniom. Pozwala to mieć nadzieję, że dalsze działania będą skutkować poprawą stanu i funkcjonowania Karolka w społeczeństwie w przyszłości. Bez wspomnianych wielokierunkowych działań terapeutycznych zaprzepaszczone zostałyby dotychczasowe wysiłki oraz nadzieje na normalność dla Karolka w życiu dorosłym.

Uprzejmie prosimy o wsparcie oraz wszelką pomoc, aby dzięki Wam szanse naszego syna nie uległy zatraceniu.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
24473 Czwórnóg Karol

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
24473 Czwórnóg Karol darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Asseco Business Solutions
BENQ
Sano Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o., Sękowo
United Way – Fundacja Wspólna Droga
Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz