Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Białczak Weronika

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
2375

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2000-11-30

Schorzenie:
arthrogrypoza, dystrofia lub miopatia

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z gorącą prośbą o pomoc dla Weroniki Białczak.

Weronika jest od urodzenia dzieckiem niepełnosprawnym, ma przykurczone rączki, nóżki, jest dzieckiem wiotkim z powodu słabo rozwiniętych mięśni, nie chodzi, samodzielnie nie siedzi i nie umie utrzymać główki.

Rozwój psychiczny jest ponad normę wiekową. Do dnia dzisiejszego nie została postawiona konkretna diagnoza, na pewno wiadomo, że jest to choroba mięśniowa, na którą na dzień dzisiejszy nie ma żadnego lekarstwa. Dziecku może pomóc tylko solidna i rzetelna rehabilitacja.

Weronika ćwiczona jest trzy razy dziennie, do tego raz w tygodniu dojeżdża do ośrodka rehabilitacyjnego, gdzie jest pod okiem wysoko wyspecjalizowanego rehabilitanta metody Vojty i dwa razy w tygodniu uczęszcza na baseny solankowe. Weronika jest pod opieką lekarza neurologa, ortopedy, genetyka.

Raz w roku dziewczynka ma wizyty w poradni mięśniowej w Warszawie i dwa razy do roku spotkanie z lekarzem neurologiem i specjalistą rehabilitacji metody Vojty w Warszawie.

Ciężko jest patrzeć na dziecko, które ma rączki, a nie jest w stanie się nimi posługiwać, które pyta, dlaczego nie może chodzić. Każda jej zabawa jest zabawą mamy, mamy ręce są jej rączkami. Rodzice chcieliby pokazać dziecku cały świat, ale jest to niemożliwe do zrealizowania.

Rodzice chcieliby, aby Weronika wyjeżdżała na turnusy rehabilitacyjne, gdzie jest fachowa opieka, rehabilitacja, jeszcze przy tym miałaby ogromną radość z przebywania z innymi dziećmi. Każdy wyjazd to ogromny wydatek dla rodziców dziewczynki, mogą oni pozwolić sobie tylko na jeden taki trzytygodniowy turnus w ciągu roku ze względu na jedynego żywiciela czteroosobowej rodziny.

Prosimy Państwa o wsparcie finansowe na realizację turnusu rehabilitacyjnego. W tej chwili rodzice nie mogą inaczej pomóc dziecku. Cały świat szuka lekarstwa na tę chorobę. Rodzice mają nadzieję, że Weronika doczeka się tego szczęśliwego dnia, ale zanim to nastąpi muszą doprowadzić dziecko do jak najlepszej formy fizycznej.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
2375 Białczak Weronika

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
2375 Białczak Weronika darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Bank BPH
Castorama Polska sp. z o.o.
Jastrzębskie Zakłady Remontowe sp. z o.o.
Hochtief Polska
Italian Fashion