Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Przanowski Patryk

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
2371

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2004-03-12

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc finansową dla naszych podopiecznych Sebastiana i Patryka Przanowskich.

Sebastian i Patryk chorują na mózgowe porażenie dziecięce. Starszy z braci Sebastian ma 20 lat, młodszy Patryk 9 lat. Sebastian nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim, ma zaburzenia mowy, zażywa też leki na epilepsję. Wskazana jest hipoterapia, która przynosiła ogromną poprawę rozwoju psychoruchowego Sebastiana. Niestety z braku środków finansowych rodzice musieli przerwać zabiegi.

Patryk natomiast dzięki ćwiczeniom i zabiegom rehabilitacyjnym siedzi samodzielnie. Nadal jednak nie stoi, ma problemy z komunikowaniem się (nie mówi).

Potrzeba systematycznej, intensywnej rehabilitacji, masaży, terapii logopedycznej, aby stan chłopców polepszał się. Brak tych zajęć powoduje zahamowanie ich rozwoju. Koszt wizyty domowej rehabilitanta to 60 zł, logopedy 45 zł, spotkania powinny odbywać się trzy razy w tygodniu, aby przyniosły widoczne efekty. Koszty te znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziców, ponieważ pracuje tylko tata chłopców, mama natomiast zajmuje się dziećmi i wykonuje z nimi część ćwiczeń w domu. Chłopcy są pod stałą opieką medyczną poradni metabolicznej oraz psychologicznej w Bydgoszczy, Inowrocławiu, a także w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Aby dojechać na zajęcia muszą wynajmować samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Na wiele zabiegów i badań z NFZ czeka się bardzo długo, dzieci są zmuszone korzystać z zabiegów prywatnych, potrzebują także podstawowych artykułów: pampersów, okularów, butów ortopedycznych oraz sprzętu do ćwiczeń.

Z powodu braku funduszy Patryk nie może korzystać ze specjalistycznego przedszkola, Sebastian pobiera nauczanie indywidualne w szkole specjalnej. Rodzice chcieliby zrobić więcej dla synów, aby w przyszłości mogli być bardziej samodzielni, jednak wielu działań musieli zaprzestać z powodu braku środków finansowych.

Dlatego bardzo Państwa prosimy o wsparcie, ponieważ jedynie rehabilitacja jest ratunkiem dla chłopców. Będziemy wdzięczni za każdy gest Państwa płynący z serca.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
2371 Przanowski Patryk

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
2371 Przanowski Patryk darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Skalski Michał – Warszawa
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.
Stowarzyszenie Na Rzecz Bliźniąt Podwójny Uśmiech
Simple
Invest Komfort S.A., Gdynia