Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kaszczyński Mikołaj

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
22820

Województwo:
małopolskie

Data urodzenia:
2013-01-07

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, zaburzone napięcie mięśniowe, opoźniony rozwój psychoruchowy, opóźniony rozwój mowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośba o pomoc dla Mikołaja Kaszczyńskiego.

Mikołaj urodził się 7 stycznia 2013 r. o godzinie 11:45. Ważył 3700g i mierzył 55cm. W trakcie porodu, doznał silnego niedotlenienia – urodził się w ciężkiej zamartwicy uzyskując tylko 1 pkt w dziesięciopunktowej skali Apgar. W konsekwencji cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, epilepsję, opóźniony rozwój psychoruchowy, opóźniony rozwój mowy, zaburzone napięcie mięśniowe, podwrażliwość układu proprioceptywnego i przedsionkowego, podwyższony próg bólu. Chłopiec ma problem z przeciwstawianiem się grawitacji, problemy z kontrolą własnego ciała oraz z równowagą. Poza silnym niedotlenieniem Mikołaj doznał także urazów okołoporodowych – złamania kości ramieniowej lewej oraz złamania obojczyka prawego. W marcu 2013 r. – zaraz po zrośnięciu się kości – Mikołaj został skierowany na rehabilitację w trybie pilnym. Rehabilitacje są bardzo pomocne i rodzice widzą niesamowitą poprawę stanu zdrowia Mikołaja. Zajęcia w ośrodku rehabilitacyjno-terapeutycznym dla dzieci i młodzieży w Elblągu, na które uczęszcza odbywają się pięć razy w tygodniu. Ponadto chłopiec cztery razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczym, lecz to nadal za mało. Konieczna jest również rehabilitacja dziecka w prywatnym Ośrodku Rehabilitacyjnym dla dzieci Arka, co niestety wiąże się z dużymi kosztami – około 2500 zł miesięcznie. 30 min. zajęć w domu to koszt to około 80 zł. Nie wszystkie ćwiczenia są dla Mikołaja przyjemne. Jednak pomimo towarzyszącego im bólu, chłopiec znosi je o wiele dzielniej, niż niejeden dorosły mężczyzna.
Dzięki ponad rocznemu wysiłkowi Mikołajka, wielu wyrzeczeniom zarówno z jego, jak i ze strony rodziców, są oni  świadkami ogromnych postępów, jakie poczynił. Jako trzynastomiesięczny chłopiec nareszcie zaczął siedzieć i raczkować. Wszystko dzięki intensywnej, choć niestety bardzo kosztownej rehabilitacji.
Specjaliści uznali, że Mikołaj powinien cztery razy w roku uczestniczyć także w turnusach rehabilitacyjnych. Bez Państwa pomocy i dobrego serca będzie to jednak niemożliwe, gdyż koszt jednego turnusu wynosi 5000-6500 zł. Na dzień dzisiejszy roczny koszt rehabilitacji oraz dwóch turnusów szacowany jest na ponad 45 000 zł. Niestety taka kwota jest dla rodziców sumą olbrzymią, biorąc pod uwagę fakt, iż od momentu pojawienia się na świecie Mikołaja obowiązek utrzymania rodziny spoczął wyłącznie na barkach taty dziecka.
Zwracamy się do Państwa dobrych serc o wsparcie finansowe. Nawet najmniejsza kwota będzie dla dziecka ogromnym wsparciem.
Pozwalamy sobie zaprosić Państwa do odwiedzenia blogu poświęconego Mikołajkowi i jego walce o zdrowie pod  adresem  www.facebook.com/Mikolajowyblog
Pokładamy w Państwu nadzieję na lepsze życie dla niego. Wierzymy, że nie pozostaniecie Państwo obojętni. Jak bowiem powszechnie wiadomo – nadzieja umiera ostatnia. Mikołajek i rodzice  wierzą, że dzięki Wam ta nadzieją będzie wiecznie żywa.

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
22820 Kaszczyński Mikołaj

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
22820 Kaszczyński Mikołaj darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

BENQ
JM Trans sp. z o.o., Katowice
Novol Spółka z o.o. – Komorniki
Naftoport sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych
Agromix Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne – Rydzyna