Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Golec Michał

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
21823

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2005-04-08

Schorzenie:
autyzm, padaczka, zaburzenia mowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Michała Golca.

Michałek urodził się 8 kwietnia 2005r. jako piąte z sześciorga naszych dzieci. Był zdrowym i bardzo pogodnym dzieckiem. Niepokojące sygnały zaczęły się zanim skończył 2 latka. Najpierw przestał reagować na swoje imię, nie cieszył się, gdy mama wracała z pracy, nie poznawał bliskich, przestał przytulać się, jakby dotyk sprawiał mu ból. Rodzice wiedzieli, że z dzieckiem dzieje się coś złego, jeździli więc do różnych specjalistów i szukali przyczyny jego zachowania. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Przed ukończeniem 3-go r. życia zdiagnozowano u Michałka autyzm wczesnodziecięcy w stopniu znacznym i głębokie niedokształcenie mowy. Michałek ma całościowe zaburzenie rozwoju, nadal nie mówi, trudno nawiązać z nim kontakt, jest nadwrażliwy na dźwięki, próby przełamania schematów zachowań zawsze trafiają na jego opór, pojawia się autoagresja (stale przyjmuje leki wyciszające), ma problemy z zasypianiem, wybudza się i krzyczy w nocy. Pomimo tego, że specjaliści określili rokowania jako wątpliwe, konieczne jest prowadzenie zajęć usprawniających komunikację oraz intensywnej rehabilitacji. Michałek wymaga pomocy we wszystkich podstawowych czynnościach (jedzenie, ubieranie się, mycie, itp.), musi być pod stałą opieką osób trzecich. W 2010 r. Michałek przebył poważny stan padaczkowy, z utratą przytomności i zaburzeniami oddychania. Stale musi przyjmować leki neurologiczne.

Michałek jest pod opieką różnych specjalistów już 9 lat.  Dopiero teraz zaczyna mówić, Michałek z rodzicami jeździ na indywidualne zajęcia rehabilitacyjne w Krajowym Towarzystwie Autyzmu, w Centrum Medycznym SANUS, a obecnie w fundacji ALPHA. Jedna pensja nie wystarczała na ciągłe wyjazdy. Stopniowo rodzice sprzedawali kolejne kawałki pola, żeby mieć pieniądze na pokrycie wszystkich kosztów. Wykonywanie podstawowych czynności pielęgnacyjnych nastręcza im bardzo dużych kłopotów, Michałek boi się wejść do wanny, utrudnieniem jest korzystanie z bardzo ciasnej toalety, brak centralnego ogrzewania, wilgoć, mała łazienka niedostosowana do potrzeb Michałka.

Aby poprawić warunki mieszkaniowe do istniejącego budynku mieszkalnego rodzice dobudowali część z przeznaczeniem na łazienkę i kotłownię, wymienili przeciekający dach. Bardzo chcą dokończyć zaplanowane prace, ale nie mają już środków na wykończenie i podstawowe wyposażenie. Ponadto ponoszą wydatki na kształcenie dzieci, na leczenie ( tata Michałka choruje na chorobę wieńcową serca i cukrzycę).

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w formie 1% podatku lub dobrowolnej darowizny z przeznaczeniem na wyposażenie łazienki ( PFRON nie dofinansowuje takich wydatków dla dziecka autystycznego), na wyjazdy na zajęcia rehabilitacyjne z integracji sensorycznej, do logopedy, psychologa, pedagoga, psychiatry, zakup leków, przyrządów do rehabilitacji, pomocy edukacyjnych, itp. Mamy nadzieję, że z Państwa pomocą uda się pokonać trudności i pomóc dziecku.

Za każdą pomoc bardzo dziękujemy


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21823 Golec Michał

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
21823 Golec Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński
Simple
Kanlux SA
Krause sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej – Świdnica
Gollwitzer