Andrejewicz Leon

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Andrejewicz Leon darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
21456

Województwo
lubuskie

Data urodzenia
2008/05/13

Opis schorzenia

autyzm

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
21456 Andrejewicz Leon darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
21456 Andrejewicz Leon

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Andrejewicz Leon.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie leczenia i rehabilitacji Leona Andrejewicza.

Leon urodził się 13 maja 2008r. w Lubaniu jako piękny, zdrowy chłopczyk. Rodzice dziękowaliśmy Bogu za ich mały cud. Rozwijał się prawidłowo, był radosnym, absorbującym dzieckiem. Wszystko się zmieniło między drugim, a trzecim rokiem życia. Rodzice zauważyli, że zaczyna odbiegać od rówieśników, przestał reagować na swoje imię, rzadziej się uśmiechał, zaczął unikać kontaktu wzrokowego, jakby zamykał się w swoim świecie. Ciężko było sobie uświadomić, że coś może być nie tak z dzieckiem. Niestety badania i obserwacje potwierdziły obawy rodziców. Ich świat zawalił się wraz z diagnozą. Leon cierpi na autyzm oraz związane z nim zaburzenia w rozwoju mowy, komunikacji oraz kontaktu społecznego i zachowania. Autyzm to całkowite zaburzenie rozwoju polegające na innym odbiorze świata przez zmysły. W autyzmie wielką rolę odgrywa czas, im szybciej podejmie się leczenie tym lepiej.

Leon musi być pod opieką wielu specjalistów m.in. olifrenopedagoga, logopedy, psychologa, dietetyka, pediatry, pedagoga specjalnego. Przede wszystkim wymaga rzetelnej, intensywnej oraz kosztownej terapii, indywidualnych metod i form nauczania. Jest to niezbędne, by mógł wykorzystać swój potencjał rozwojowy (intelektualny i emocjonalny) do nabywania umiejętności szkolnych, społecznych oraz zwiększenia adaptacji i samodzielności w dorosłym życiu.

Wciąż rodzice walczą o zapewnienie mu odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju, co w małej miejscowości jest bardzo trudne. Brakuje zrozumienia, specjalistów, a przede wszystkim środków finansowych na dojazdy, terapie, lekarzy (45 min. terapii to koszt 60-90zł plus dojazd).

Każda choćby najmniejsza wpłata to kolejny wielki krok w dążeniu do osiągnięcia samodzielności Leona. Z powodu niepełnosprawności mama nie może podjąć pracy zarobkowej, rodziców nie stać na opłacenie leczenia. Każdy dzień bez terapii jest dniem bezpowrotnie straconym. Za okazaną pomoc z całego serca dziękujemy.

Uzyskane wsparcie zostanie wykorzystane na następujące cele:

• Turnusy rehabilitacyjne i psychoterapeutyczne (koszt 4000zł)

• Terapię behawioralna

• Zajęcia z logopedą i psychologiem

• Zajęcia z zakresu integracji sensorycznej

• Dogoterapię

• Hipoterapię

• Zakup leków

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Andrejewicz Leon darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies