Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Cabała Marta

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
19223

Województwo:
dolnośląskie

Data urodzenia:
1982-03-26

Schorzenie:
mukopolisacharydoza typ IV, dysplazja chrzęstno-kostna, deformacja i skrócenie kończyn, zaburzenia wzrostu, wiotkość mięśni, koślawość stawów kolanowych, wada serca, niedosłuch

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” prosi o wsparcie dla swoich podopiecznych Marty i Magdaleny Cabała.

Wyobraź sobie – chcesz wyjść z domu, a nie możesz dosięgnąć klamki. Chcesz się napić wody, i nie sięgasz ani do półki ze szklankami, ani do czajnika z wodą. Wyobraź sobie – masz tyle lat co teraz, ale wzrost kilkulatka… Pomóżmy Marcie i Magdzie!!!

Marta i Magda są bliźniaczkami. Mają po 31 lat i niecały metr wzrostu. Cierpią na mukopolisacharydozę typ IV – MPS IV (zespół Morquio), schorzenie spowodowane mutacją jednego genu. Mukopolisacharydoza jest bardzo rzadko występującą chorobą przemiany materii, dziedziczną i bardzo trudną do zdiagnozowania. Choroba ma charakter postępujący i jest związana z niepełnosprawnością fizyczną, powoduje bardzo różne zmiany w organizmie. Jej najbardziej widocznym objawem są zmiany dotyczące narządu ruchu – niski wzrost i problemy z poruszaniem się. Ponadto występuje wada serca, wada wzroku, a także niedosłuch i konieczność noszenia aparatów słuchowych. Nie jest możliwe leczenie przyczynowe choroby. Leczenie polega głównie na łagodzeniu, bądź zapobieganiu towarzyszącym jej problemom zdrowotnym, które są najbardziej widocznym objawem tej choroby.

Marta i Magda zbierają środki na niezbędne zaopatrzenie ortopedyczne (m.in. zakup i naprawa aparatów słuchowych, zakup baterii do nich, zakup wózka inwalidzkiego i części zamiennych do niego) i uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych i rehabilitacji, które pozwolą im na utrzymanie jak najlepszego stanu zdrowia.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w leczeniu tej nietypowej i sprawiającej ogromne kłopoty chorobie. Pamiętajmy, że nasza pomoc jest dla Marty i Magdy bezcenna !!!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
19223 Cabała Marta

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
19223 Cabała Marta darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Nadleśnictwo Kaliska
Kim Group Kuczek i Gaweł sp.j. – Kraków
Runotex
Xelion – Doradcy Finansowi
Energopomiar Sp. z o.o., Gliwice