Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Drączkowski Tomasz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
19212

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2010-05-07

Schorzenie:
autyzm dziecięcy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc finansową na leczenie i rehabilitację Tomka Drączkowskiego.

W wieku 2 lat zdiagnozowano u niego autyzm dziecięcy, powiązany z zaburzeniami rozwoju mowy i procesów integracji sensorycznej oraz nadaktywnością psychoruchową. Tomek choruje także na alergię pokarmową. Nie może jeść wielu produktów spożywczych, m.in. jaja kurzego.

Od momentu uzyskania diagnozy rozpoczęła się nieustanna i bardzo kosztowna walka z chorobą , o to by w przyszłości mógł funkcjonować jako w pełni samodzielna osoba. Aby wspomagać rozwój Tomka wciąż niezbędne są terapie: behawioralna, integracji sensorycznej, logopedyczna oraz muzykoterapia, które nie są refundowane przez NFZ. Choć rozwój psychomotoryczny chłopca nadal jest zaburzony i przebiega nieharmonijnie, to ogromne postępy jakie poczynił w przeciągu ostatnich lat, ogromnie cieszą i dają szansę na tak ważne, prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Prowadzone terapie powodują, iż Tomek staje się coraz bardziej otwarty na otaczający go świat oraz wykazuje coraz mniejszą tendencję do zachowań stereotypowych, np. kołysania się na boki i chodzenia na palcach. Od września uczęszcza do przedszkolnej grupy integracyjnej, co daje mu szansę integracji ze zdrowymi dziećmi. Podjęte terapie przynoszą więc oczekiwane efekty i jedynie brak środków finansowych może stanąć na drodze naszej trudnej i nierównej walki z chorobą. Miesięczny koszt terapii znacznie przewyższa możliwości finansowe mamy chłopca, zwłaszcza, że z uwagi na chorobę Tomka zmuszona jest pracować w niepełnym wymiarze godzin. Dlatego też Tomek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, gdzie posiada subkonto, na które można dokonywać wpłat na jego terapię, leczenie i rehabilitację.

Z całego serca dziękujemy wszystkim Państwu, którzy wsparli Tomka 1% swojego podatku w jego codziennych zmaganiach z chorobą i na trudnej drodze do samodzielności.

 

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
19212 Drączkowski Tomasz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
19212 Drączkowski Tomasz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Novol Spółka z o.o. – Komorniki
Timex S.A. – Warszawa
APC Presmet sp. z o.o., Opole
Energa S.A. – Gdańsk
Andra Sp. z o.o., Warszawa