Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Myszka Nikodem Emil

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
19055

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2011-11-30

Schorzenie:
zespół mnogich wad wrodzonych

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Nikodema Myszki.

Nikodem ma już 7 lat, choć niektórzy nie dawali mu szans na przeżycie. Stwierdzono u niego rzadki zespół genetyczny VACTERL. Chłopiec urodził się z zespołem mnogich wad wrodzonych takich jak: długoodcinkowa niedrożność przełyku, niedrożność dwunastnicy, wada wrodzona serca, wada kręgów piersiowych ze znaczną skoliozą kręgosłupa w odcinku piersiowym, w wyniku czego osiem miesięcy leżał w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku. Przeszedł tam długoterminowe leczenie chirurgiczne i narodził się na nowo.

Dzięki determinacji rodziców, wsparciu życzliwych ludzi oraz pracownikom z Hospicjum Domowego dla Dzieci ks. Dutkiewicza w Gdańsku, którego Nikodem jest podopiecznym, mieszka już w swoim domu w otoczeniu najbliższych. Ma wyleczone serduszko, które bije jak dzwon, ma też zrekonstruowany przełyk, dzięki czemu od czerwca 2016r. nie odżywia się już za pomocą pompy dojelitowej, a w sposób naturalny jak każdy z nas.

To wielkie sukcesy Nikosia i jego najbliższych. Chłopca czeka jeszcze kilkuetapowa operacja kręgosłupa. Termin pierwszej operacji wyznaczono na koniec 2017r., gdy skończy 6 lat. Na chwilę obecną wada kręgosłupa jest rzędu 80 %, więc większość doby Nikodem funkcjonuje w gorsecie ortopedycznym. W związku z chorobą refluksową oraz powikłaniami pooperacyjnymi narażony jest na wielokrotne zachłysty treścią pokarmową i towarzyszące temu zakażenia dróg oddechowych przebiegające z ostrą niewydolnością oddechową. Liczymy na to, że immunolodzy z centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie znajdą jakiś złoty środek, dzięki czemu będzie mógł funkcjonować jak rówieśnicy funkcjonować w środowisku szkolnym.

Nikodem nadal wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji oddechowej przy użyciu m.in. asystora kaszlu i innych urządzeń stymulujących oddech, rehabilitacji oddechowej, ruchowej spowalniającej rozwój skoliozy kręgosłupa, jak i terapii neurologopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej w warunkach domowych, dzięki którym moich sukcesów w drodze do pełni zdrowia będzie jeszcze więcej.

Będziemy Państwu wdzięczni za każdą formę wsparcia na leczenie Nikodema.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
19055 Myszka Nikodem Emil

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
19055 Myszka Nikodem Emil darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Agromix Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne – Rydzyna
TESGAS
ASTER
PKM DUDA
Werner Kenkel Spółka z o.o. – Krzycko Małe