Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Cieślińska Zuzanna

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
18120

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2007-03-21

Schorzenie:
autyzm

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację Zuzanny Cieślińskiej.

Zuzia przyszła na świat 21 marca 2007 roku. Urodziła się z wrodzoną wadą serca i niską masą urodzeniową, ważyła 2100 g. Otrzymała 10 pkt w skali Apgar. W trzecim tygodniu życia pojawiła się u niej niewydolność krążeniowo- oddechowa. Była w ciężkim stanie, została podłączona do respiratora i przewieziona do Kliniki Intensywnej Terapii Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Tam spędziła trzy doby, stan Zuzi zaczął się poprawiać, potem jeszcze tydzień w Klinice Kardiologii i mogła wrócić do domu. Przyczyny niewydolności, która miała miejsce nie udało się lekarzom ustalić.

Rodzice cieszyli się, że wszystko co złe już minęło i Zuzia jest z nimi. Dziewczynka rosła i rozwijała się troszkę wolniej, ale prawidłowo. Rodziców niepokoiło jednak to, że mając roczek nie wypowiedziała ani jednego słowa, nie reagowała na swoje imię, unikała kontaktu wzrokowego i powoli stawała się obojętna w stosunku do otoczenia. Zuzia przeszła mnóstwo badań neurologicznych i psychologicznych. Diagnoza: autyzm spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Od tego momentu zaczęła się stała rehabilitacja.

Zuzia ma teraz 6 lat. Zaczęła otwierać się na otaczający ją świat, reaguje na swoje imię, rozdaje całusy swojej młodszej siostrze. Poprawił się kontakt wzrokowy i emocjonalny. Zuzia zaczęła powtarzać samogłoski, co bardzo cieszy rodziców i motywuje ich do dalszego działania. Jednak coraz trudniej jest im pokrywać ogromne koszty związane z rehabilitacją dziecka.

Obecnie gromadzone są fundusze na turnus rehabilitacyjny dla Zuzi. Koszt pięciodniowego turnusu to ok. 2 500 zł,  jest to ogromna suma, ale tylko taka terapia przynosi efekty…

Bardzo prosimy o wsparcie dalszego leczenia i rehabilitacji Zuzi.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
18120 Cieślińska Zuzanna

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
18120 Cieślińska Zuzanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz
ICN Polfa Rzeszów S.A., Rzeszów
TADMAR – Technika Grzewcza
Porty Lotnicze PP – Warszawa