Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kiedrowska Lena Katarzyna

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
16698

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2011-05-29

Schorzenie:
przetrwały stek, kolastomia, hipoplazja prawej nerki, nawracające zakarzenia układu moczowego, zespół wad wrodzonych, zespół suszonej śliwki

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Leny Katarzyny Kiedrowskiej.

Lenka urodziła się z bardzo skomplikowaną postacią zespołu wad wrodzonych pod nazwą „przetrwały stek”. Poza problemami z układem moczowym, pokarmowym i płciowym, ma również dysplazję nerki i niedorozwój mięśni brzucha. W Polsce przeszła kilka operacji, ale to wciąż za mało na możliwie normalne funkcjonowanie. Wymaga stałej, codziennej opieki i szczególnej pielęgnacji przy użyciu medycznych środków pomocniczych (sprzęt stomijny, cewniki urologiczne, środki opatrunkowe, dezynfekujące, itp.) oraz rehabilitacji z uwagi na upośledzenie mięśni brzucha. Niestety największym problemem są częste zakażenia, które każdorazowo uszkadzają prawidłowo rozwiniętą nerkę i obniżają jej sprawność, dlatego ważne jest, by dalsze leczenie podjąć zanim pogarszająca się sytuacja to uniemożliwi.

Na chwilę obecną w Polsce nie ma możliwości leczenia poprawiającego stan zdrowia Lenki i komfort jej życia. Najlepszą kliniką, specjalizującą się w leczeniu takich wad jest Cincinnati Children’s Hospital w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiliśmy nasz problem klinice, która podjęła się leczenia Lenki, jednak koszty są tak ogromne, że bez pomocy i życzliwości innych ludzi, nie jesteśmy w stanie udźwignąć takich wydatków. Szacowany koszt leczenia na trzech oddziałach (Malformacji Jelita Grubego, Urologii i Ginekologii) opiewa na kwotę 133.128,00 USD i zawiera 25% zniżkę. Przedstawiony kosztorys ważny jest do 30.06.2016 r.

Lenka jest podopieczną Fundacji od 2012 r. Do tej pory środki gromadzone na subkoncie Lenki pochodziły głównie z darowizn, 1% podatku i w całości zasilają jej subkonto (Fundacja nie pobiera żadnych prowizji). Środki zgromadzone na subkoncie są przez Fundację przekazywane podopiecznemu na zasadzie refundacji poniesionych wydatków, po sprawdzeniu zasadności przedstawionych kosztów. Do tej pory środki te przeznaczaliśmy głównie na zakup sprzętu zaopatrzenia medycznego, jednak bardzo chcielibyśmy leczyć naszą córeczkę za granicą. Dlatego zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie i pomoc.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
16698 Kiedrowska Lena Katarzyna

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
16698 Kiedrowska Lena Katarzyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Greinplast Sp. z o.o., Krasne
Fundacja Zakłady Kórnickie
IO Venezia sp.j., Warszawa
Gloria24.pl
ELGROM