Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Chruściński Mateusz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
16438

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2009-06-03

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Mateusza Chruścińskiego.

Mateusz urodził się w czerwcu 2009 r. w 27 tyg. ciąży, z wagą 870 g. Od jego narodzin rodzice walczyli i nadal robią wszystko, co w ich mocy, aby mógł być w przyszłości samodzielny. Jako niemowlę przeszedł zabieg laseroterapii na oba oczka, dzięki niemu widzi. Od wypisu ze szpitala jest rehabilitowany. Początkowo pod kątem wzmożonego napięcia, dziś już jest zdiagnozowane u Mateusza  czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, ma spięte nóżki i rączki, przy czym lewa rączka jest sprawniejsza i nią wykonuje wszystkie czynności. Każda nowa nabyta umiejętność, tak niezbędna do samodzielnego życia, jest okupiona szeregami ćwiczeń. Jego dzieciństwo to rehabilitacja, wizyty u lekarzy, w szpitalach. Mateusz samodzielnie przemieszcza się raczkując, siedzi na krześle z bocznymi podpórkami, lewą rączką je posiłki, podtrzymywany stawia pierwsze kroki, pomimo napięcia jest w stanie zbudować wieżę z klocków, uczy się korzystania z telefonu i komputera.

Mateusz jest dzieckiem sprawnym intelektualnie, bardzo ładnie i dużo mówi, zadaje pytania:, „Z czego zbudowany jest mój mózg, co mam w środku, pod skórą, jest ciekawy świata, lubi oglądać księżyc, robaki znalezione w trawie, jest zafascynowany przyrodą, zmiennością pogody. Ma swoje marzenia. Chce biegać tak jak jego zdrowi rówieśnicy. Ostatnio zapytał mamusię : „Nauczysz mnie mamusiu chodzić”. Mama obiecała, że nauczy….

Dzieciństwo Mateusza to walka z jego niepełnosprawnością. By była skuteczna, potrzebne jest zaangażowanie nie tylko ludzi, ale też środków finansowych na leczenie i rehabilitację. Każda wpłacona kwota jest darem, który przybliża Mateuszka do samodzielności, jest też świadectwem tego, że nie jest sam i może liczyć na pomoc innych.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
16438 Chruściński Mateusz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
16438 Chruściński Mateusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Info-Ekspert Sp. z o.o., Warszawa
BITNER – Zakłady Kablowe
Stroer Media Sp. z o.o. Sp.k., Warszawa
Bank BPH
BENQ