Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Mackiewicz-Krzos Maksymilian

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
15985

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2009-06-23

Schorzenie:
neuropatia czuciowo-ruchowa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Maksymiliana Mackiewicza-Krzosa.

U Maksymiliana zdiagnozowano ruchowo-czuciową neuropatię dziedziczną (aksonalna polineuropatia nerwów obwodowych Charcot-Marie-Tooth). Dodatkowe konsultacje neurologiczne zostały poczynione w Czechach i we Francji, które potwierdziły diagnozę z Warszawy. Nadzieją dla Maksa jest promesa prof. Michaela Shy z Uniwersytetu Iowa w Stanach Zjednoczonych o podjęciu badań. Obecnie rodzice czekają na wyniki badania genetycznego z Kliniki Medycyny Doświadczalnej w Warszawie, który pozwoli podjąć kolejne kroki w poszukiwaniu próby rozwiązania problemu Maksa.

W wyniku przeprowadzonych badań i rozpoznania choroby Maksymilian znalazł się pod stałą opieką lekarzy i rehabilitantów w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skierniewicach. Maks korzysta też z nauki pływania, co również stanowi formę rehabilitacji i zabawy w wodzie.

Do grudnia 2012 mama pracowała w firmie budowlanej na czas określony, korzystając z pomocy jej rodziców, którzy, na co dzień opiekowali się dzieckiem w czasie, gdy była w pracy. W tej chwili nie pracuje i zajmuje się synem. Rodzice mamy są rencistami, z powodu pogarszającego się stanu ich zdrowia mama Maksa nie mogła dłużej liczyć na ich pomoc w opiece dziennej nad dzieckiem. Jedyne przedszkole integracyjne w ich rejonie odmówiło przyjęcia dziecka w roku szkolnym 2012/2013 z powodu braku miejsc. Na szczęście przedszkole przyjęło Maksa na przyszły rok tj. 2013/2014. Podjęcie jakiejkolwiek pracy zawodowej jest w tej chwili niemożliwe. Mama w tej chwili jest jedyną osobą pokrywającą wszystkie wydatki związane z dzieckiem i partycypującą w kosztach utrzymania domu. Roztropnie planuje budżet i w miarę możliwości stara się uzyskiwać używaną odzież, książki i zabawki z tańszych bądź darmowych źródeł.

Celem gromadzenia środków na subkoncie fundacji są potrzeby związane z zaopatrzeniem dziecka w sprzęt ortopedyczny, środki pomocnicze, pomoce techniczne ułatwiające funkcjonowanie w życiu codziennym. Mama pragnie, aby Maks mógł skorzystać z najbardziej fachowej opieki rehabilitacyjnej nieosiągalnej w ramach ubezpieczenia NFZ oraz dodatkowych zajęć, mających na celu usprawnienie Maksa w najwyższym stopniu i sprawić, by jego życie jak najmniej odbiegało od życia zdrowych dzieci. Nieodzownym jest również zakup butów ortopedycznych oraz ortez kończyn dolnych zapobiegających i leczących dysfunkcje ruchu. Ortezy, z jakich w tej chwili korzysta Maks to te, stanowiące stabilizację części kończyn stosowane w przypadku utraconej sprawności obwodowego i centralnego układu nerwowego celem zmaksymalizowania prawidłowego zakresu ruchów i stymulacji oraz utrzymania w czynności jak największej partii czynnych mięśni w jak najlepszej kondycji.

Maksymilian ma bardzo dobry kontakt z opiekunami ośrodka. Uwielbia ciocię Asię, która każdą terapię ręki zamieni w super kreatywną zabawę, Gosię, która potrafi zachęcić go do żmudnych ćwiczeń oraz zabawić podczas nieprzyjemnych zabiegów galwanizacji czy elektrostymulacji, masażystę Tomka, który zna już każdy milimetr kwadratowy jego ciała, Magdę, która ma anielską cierpliwość do wchodzenia w rolę psa z jego ulubionej paczki Pound Puppies no i Asię, którą uwielbia. Kocha książki i barwne opowieści z udziałem maszyn budowlanych, pociągów i statków powietrznych. Książki o Kosmosie. Serial Pingwiny z Madagaskaru, Pound Puppies i Sherlocka Yaka. Może godzinami bawić się w piasku. Nie lubi słodyczy, za to uwielbia mięsko. Wygania szczoteczką „robaki” z buzi. Łowi ryby w wannie. Dla Świętego Mikołaja śpiewa „Cichą Noc”, a dla mamy samodzielnie skomponowaną kołysankę do snu pt.”Bez złości i łez”. Maks to chłopiec o silnej osobowości i niewyczerpanej energii do zabawy. Jego entuzjazm zaraża pozytywną siłą wszystkich ludzi przebywających w jego otoczeniu. To mały, rezolutny blondynek.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie na dalsze leczenie, rehabilitację i zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego dla Maksa.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
15985 Mackiewicz-Krzos Maksymilian

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
15985 Mackiewicz-Krzos Maksymilian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Kegar Sp. z o.o., Kępice
Bank BPH
Fundacja Polsat – Warszawa
ITC – Investment Trading Consulting sp. z o.o.
Krause sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej – Świdnica