Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Łoniewska Jolanta

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
15765

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2011-10-02

Schorzenie:
zespół Downa, wada serca, obniżone napięcie mięśniowe

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Jolanty Łoniewskiej.

2 października 2011r. urodziła się śliczna dziewczynka – JOLANTA ŁONIEWSKA, która jest spokojnym dzieckiem o pogodnym usposobieniu, niestety ma wrodzoną wadę genetyczną (zespół Downa). Wadzie tej towarzyszą takie schorzenia jak: wada serca oraz obniżone napięcie mięśniowe, co ma wpływ na opóźnienie m.in. mowy. Powyższe schorzenia wystąpiły u naszej córki. Natomiast cały czas staramy się im przeciwdziałać i robimy wszystko, aby w jak najmniejszym stopniu pogłębiały się wraz z wiekiem. Oczywiście jesteśmy optymistami i ciągle podnosimy poprzeczkę Joli, aby dalej się rozwijała, ale również jesteśmy świadomi, że natury się nie oszuka i nie zmieni.

Jola obecnie jest już po operacji serca i związanej z nią hospitalizacji. W chwili obecnej, dzięki wielu rehabilitacjom psycho-ruchowym Jola sprawnie porusza się i z opóźnieniem rozwija intelektualnie. Ponadto dzięki wielkiej wytrwałości, jak i ogromnej pomocy w ciągłej stymulacji wielu specjalistów, niewiele różni się w rozwoju od swoich rówieśników. Obecnie chodzi do przedszkola integracyjnego, aby uczyć się i naśladować rówieśników. Kontakty z koleżankami i kolegami są utrudnione, ponieważ dzieci w wieku 4 lat mówią, a Jola ma z tym problem. Jola większość komunikatów rozumie, natomiast nie do końca potrafi wyrazić swoje myśli i potrzeby za pomocą słów. W chwili obecnej to właśnie mowa jest dla niej i dla nas najważniejsza (bo komunikacja, przekazywanie swoich potrzeb i zadawanie pytań jest istotne w rozwoju). Ponadto Jola poza zajęciami w przedszkolu uczęszcza jeszcze na dodatkowe zajęcia rehabilitacyjne, logopedyczne, psychologiczne i pedagogiczne. Wszystkie powyższe starania mają na celu, aby jak najwięcej wypracować z Jolą DZIŚ i aby to przyniosło (mamy taką nadzieję) wiele korzyści dla niej w PRZYSZŁOŚCI. Jola poza licznymi zajęciami specjalnymi uwielbia zabawę ze zwierzętami (psy i koty), pływać, tańczyć, rysować, oglądać książki, jeździć na rowerze, zabawę w piaskownicy, wspinanie po drabinkach i jak większość dzieci oglądać bajki.

Nie wszystkie powyższe wizyty, zabiegi, zajęcia, materiały i akcesoria stymulujące rozwój Joli są refundowane przez NFZ, w związku z czym wymaga to od nas ponoszenia ciągle dużych nakładów finansowych. Dlatego zwracamy się do PAŃSTWA z apelem o przekazanie darowizny lub 1% PODATKU.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
15765 Łoniewska Jolanta

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
15765 Łoniewska Jolanta darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Jelenia Plast Sp. z o.o., Jelenia Góra
Elektrociepłownia Marcel sp. z o.o., Radlin
ICN Polfa Rzeszów S.A., Rzeszów
Sano Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o., Sękowo
RAWBUD