Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Augustynek Wiktoria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
14664

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2005-03-30

Schorzenie:
autyzm dziecięcy, całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia napięcia mięśniowego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Wiktorii.

Wiktoria urodziła się w 2005 roku, niemal od urodzenia była rehabilitowana w związku z zaburzeniami napięcia mięśniowego. Niedługo później pojawiły się kolejne problemy rozwojowe, była diagnozowana i rehabilitowana w kierunku całościowych zaburzeń rozwoju, a od 2008 roku ma zdiagnozowany autyzm dziecięcy. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju. Oznacza to, że u Wiktorii obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania we wszystkich obszarach rozwoju. Zaburzenia w pracy układu nerwowego powodują, że Wiktoria ma trudności w komunikowaniu się ze środowiskiem i tylko w ograniczonym stopniu może prowadzić dialog z innymi osobami oraz pojmować sytuacje, w których uczestniczy.

Rozwój Wiktorii przebiega nieharmonijnie. Największe deficyty stwierdzono w sferze społecznej, emocjonalnej i poznawczej. Rzadko nawiązuje kontakt zadaniowy, wykazuje słabą orientację w sytuacjach społecznych, nie odnajduje się w rozumieniu norm społecznych. Poza tym obserwuje się u niej niepożądane zachowania i nadpobudliwość ruchową, a także nieadekwatne reakcje emocjonalne, opóźniony rozwój mowy, echolalie i okresy obniżonej koncentracji uwagi. Jej aktywność cechuje sztywność i schematyzm. Wiktoria posiada opinię o wczesnym wspomaganiu w rozwoju, orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz orzeczenie o niepełnosprawności. Od trzeciego roku życia uczęszcza do przedszkolnego oddziału integracyjnego.

Według wskazań lekarskich Wiktoria, by móc w przyszłości radzić sobie w społeczeństwie, powinna mieć zapewnioną stałą rehabilitację poprzez zastosowanie wielu terapii, w tym: trening umiejętności społecznych, terapię logopedyczną, pedagogiczną, behawioralną, psychoterapię, fizjoterapię, hipoterapię i inne. Terapie te są szansą dla Wiktorii w rozwijaniu samodzielności i zdolności kontaktowania się z otoczeniem, umiejętności współpracy, koncentracji uwagi, mowy czynnej i biernej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, sprawności ruchowej oraz możliwości poznawczych. Krokiem milowym w terapii Wiktorii są turnusy rehabilitacyjne, zintensyfikowana ilość zajęć powoduje, że efekty pracy są znakomite. W terapii Wiktorii niezbędne jest także zastosowanie profesjonalnych pomocy i materiałów dydaktycznych.

W związku z tym, że rehabilitacja i terapia Wiktorii wymaga sporych nakładów finansowych, zwracamy sie z prośbą o pomoc. Wspomóc Wiktorię można zarówno poprzez wpłaty darowizn jak i przekazanie 1% podatku.

Strona o Wiktorii: http://awiktoria.wordpress.com/


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
14664 Augustynek Wiktoria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
14664 Augustynek Wiktoria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Kanlux SA
Nadleśnictwo Kaliska
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński
Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o., Gdynia
home.pl