Zaborowska Paulina

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Zaborowska Paulina darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
13619

Województwo
mazowieckie

Data urodzenia
1995/06/17

Opis schorzenia

dysplazja diastroficzna

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
13619 Zaborowska Paulina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
13619 Zaborowska Paulina

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Zaborowska Paulina.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Paulina aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest znakomicie zapowiadającym się młodym naukowcem. Ma już w swoim dorobku publikacje w prestiżowych wydawnictwach prawniczych. W 2020 r. zwyciężyła w organizowanym przez Prokuratorię Generalną Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa sądowego.
O jej wybitnym poziomie merytorycznym świadczy również to, że ukończyła studia prawnicze na WPiA UW z najlepszym wynikiem i najlepiej w Warszawie zdała egzamin wstępny na aplikację radcowską
Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Paulina musiała zrezygnować jednak z aplikacji. Obecnie prowadzi na Uniwersytecie Warszawskim zajęcia z postępowania cywilnego. Jest bardzo ceniona i lubiana przez studentów. W związku z tym, że w tym roku zajęcia odbywają się stacjonarnie stanowi to dla niej dodatkowe wyzwanie.
Paulina cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – dysplazję diastroficzną, która dotyka średnio 1 na 100 000 osób. Dysplazja diastroficzna uznawana jest za jedną z najtrudniejszych do leczenia chorób układu szkieletowego. Chorobę charakteryzuje karłowatość, skrócenie kończyn, pogłębiająca się z wiekiem skolioza kręgosłupa oraz przedwczesne zmiany zwyrodnieniowe. Schorzenie znacząco utrudnia chorym samodzielne funkcjonowanie.
Niski wzrost Pauliny oraz inne objawy choroby przez długi czas nie stanowiły barier, które uniemożliwiały realizację jej marzeń i ambicji. Pomimo licznych ograniczeń przez wiele lat Paulina funkcjonowała samodzielnie, co ułatwiało jej m.in. zdanie egzaminu na prawo jazdy.
W ubiegłym roku stan jej zdrowia uległ jednak nagłemu i istotnemu pogorszeniu. Obecnie ma coraz większe problemy z samodzielnym poruszaniem. Aktualnie przemieszcza się w asyście kul łokciowych. Niestety odczuwa również dolegliwości bólowe związane z postępującą chorobą, co utrudnia jej pracę zawodową, a także przygotowywanie rozprawy doktorskiej.
Warunkiem poprawy stanu zdrowia Pauliny i powrotu do jej wcześniejszych aktywności jest przeprowadzenie leczenia, na które będzie składało się kilka skomplikowanych zabiegów operacyjnych. Niestety nie są one finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Koszty planowanych operacji są bardzo wysokie z uwagi na potrzebę ich wykonania przez doświadczonych ortopedów specjalizujących się w leczeniu rzadkich chorób układu kostnego. Ze względu na wyjątkowo skomplikowany charakter operacji niezbędny jest udział specjalistów ze Stanów Zjednoczonych, którzy przeprowadzali już z sukcesem takie zabiegi.
Paulina nie jest w stanie samodzielnie pokryć niezbędnych kosztów leczenia, dlatego tak ważne jest udzielenie jej pomocy finansowej, która może otworzyć drzwi do rozwoju zawodowego, które zamyka choroba.

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Zaborowska Paulina darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny