Kowalczyk Amelia Daria

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Kowalczyk Amelia Daria darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
11365

Województwo
śląskie

Data urodzenia
2009/03/26

Opis schorzenia

Artrogrypoza, stopy końsko-szpotawe

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11365 Kowalczyk Amelia Daria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
11365 Kowalczyk Amelia Daria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Kowalczyk Amelia Daria.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Szanowni Państwo,

Amelka choruje na bardzo rzadką chorobę – ARTROGRYPOZĘ (AMC) – chorobę mięśni i stawów, objawiającą się nie naturalnymi zniekształceniami, przykurczami oraz osłabieniem mięśni. W przypadku Córki zniekształcenie dotyczy stóp, kolan i bioder. Ze względy na fakt, że dzieci z tym schorzeniem w Polsce jest bardzo mało podjęta została decyzja o leczeniu Córki w niemieckiej klinice ortopedycznej dla dzieci w Aschau specjalizującej się w leczeniu artrogrypozy. NFZ nie refunduje leczenia Amelii.

W tejże klinice Amelka przeszła pięć operacji: operacje lewej i prawej stopy, lewego kolana oraz bioder. Kilkukrotnie trzeba było zakupić specjalistyczne ortezy – szyny na nogi niemieckiej firmy POHLIG umożliwiające naukę chodzenia, utrzymujące nogi w pozycji pooperacyjnej. Koszt ortez to kwota 40 tys. zł.

Przed nami kolejny etap leczenia dziecka, możliwości lekarzy z Niemiec się wyczerpały. Nawiązany został kontakt ze światowej sławy specjalistą ortopedą – dr Paley z USA, który w 2018 r. w Warszawie otworzył Paley European Institute, gdzie leczy dzieci z ciężkimi wadami kończyn dolnych.

5 lipca 2021 r. amerykański ortopeda dr Feldman z Paley European Institute zoperowal lewą nogę Amelii, wykonana została osteotomia, dzięki której Amelka może już zginać nogę. Aktualnie Amelia jest bardzo intensywnie rehabilitowana, minimum dwa razy w tygodniu.

W październiku 2021 r. odbyła się wizyta kontrolna, pooperacyjna w Paley European Institute, dr Feldman był zadowolony z efektu operacyjnego, z siły mięśniowej, którą każdego dnia dzięki ciężkim ćwiczeniom odzyskuje Amelia.

W marcu 2022 r. odbyła się kolejna wizyta kontrolna. Lekarz prowadzący był zadowolony z zakresu zgięcia nogi, Amelia ma dalej intensywnie ćwiczyć.

Możliwie jak najszybciej pod koniec tego roku lub na początku 2023 r. planowana jest operacja wydłużenia lewej nogi (aktualnie, po osteotomii w lipcu 2021 r. różnica w długości nóg wynosi ok. 4 cm.). Na dzień dzisiejszy Amelka chodzi z wkładką wyrównująca w bucie.

Mamy wielką nadzieję, że będzie to ostatnia operacja naszej bohaterki!

Kosztorys operacji wydłużenia nogi wynosi 248 661,94 zł. Jest to cena jaką musimy zapłacić za to żeby nogi Amelii były równe, żeby nie doszło do skrzywienia postawy. Przy okazji operacji wyciągnięte zostaną blaszki/implanty zamocowane w kości podczas poprzedniej operacji osteotomii.

Operacja to teraz największe marzenie Amelki – naszej dzielnej nastolatki.

Prosimy o wsparcie, każde nawet najmniejsze jest na wagę złota!

Dziękuję

Daria Anders-Kowalczyk

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Kowalczyk Amelia Daria darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny