Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Chryszczak Antoni

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11256

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2009-07-21

Schorzenie:
stwardnienie guzowate, padaczka, zespół Wolffa-Parkinsona-White'a, niedowład spastyczny czterokończynowy, mnogie guzy serca, autyzm wczesnodziecięcy, częściowy zanik nerwów wzrokowych

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z ogromną prośbą o pomoc finansową, niezbędną do dalszego leczenia i rehabilitacji Antoniego Chryszczaka.

Antoś przyszedł na świat 21 lipca 2009 roku. Mimo, iż jest mieszkańcem województwa kujawsko-pomorskiego, urodził się w ICZMP w Łodzi. Stało się tak dlatego, że już prenatalnie została wykryta jego choroba. ICZMP podjął się przyjęcia na świat dziecka z tak poważną chorobą. Jest to schorzenie genetyczne- stwardnienie guzowate. Niestety, oprócz mnogich guzów serca i mózgu, Antoś ma napady epilepsji i zaburzenia rytmu serca – częstoskurcz przedsionkowo-komorowy, zespół WPW. Oprócz tego został stwierdzony u niego w 2013 roku autyzm dziecięcy.

Antek bardzo często jest pacjentem Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Chłopiec potrzebuje stałej opieki medycznej: neurologicznej, kardiologicznej, urologicznej, okulistycznej, onkologicznej, dermatologicznej, psychiatryczno-psychologicznej. Dla jego rozwoju bardzo ważna jest także rehabilitacja, gdyż Antoś ma duże problemy z samodzielnym poruszaniem się i z utrzymaniem równowagi, dlatego niezbędne są ortezy, które skorygują jego postawę i nieprawidłowy chód.

Ze względu na autyzm uczęszcza do przedszkola terapeutycznego, w którym objęty jest terapią behawioralną. Do placówki dowożony jest od poniedziałku do piątku przez rodzica ok. 32 km. Antoś na stałe przyjmuje wiele leków, które są niezbędne dla jego życia. Niestety i one nie dają zadowalających rezultatów np. w leczeniu padaczki lekoopornej, dlatego dużą szansą dla dziecka byłby stymulator nerwu błędnego, na którego wszczepienie czeka w kolejce. Oprócz tego Antosiowi pogarsza się wzrok, ponieważ stwierdzono obustronny, częściowy zanik nerwów wzrokowych.

Poważne schorzenie Antka spowodowało, że tylko jedno z rodziców może pracować zarobkowo. Żywicielem rodziny jest tata chłopca, gdyż jego mama musi całą dobę opiekować się synkiem. Wynagrodzenie nie wystarcza na leczenie i rehabilitację. Bez Państwa pomocy finansowej rodzice Antka nie są w stanie zapewnić mu tego, co jest niezbędne do dalszego leczenia. Leki, pobyty w szpitalach, dojazdy na badania, rehabilitację, do przedszkola- wszystko to wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Będziemy wdzięczni za każdy dar serca!

 Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11256 Chryszczak Antoni

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11256 Chryszczak Antoni darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

ICN Polfa Rzeszów S.A., Rzeszów
Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz
Fundacja Zakłady Kórnickie
TESGAS
SPEC S.A., Warszawa