Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Frost Oliwia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11166

Województwo:
zachodniopomorskie

Data urodzenia:
2000-05-17

Schorzenie:
guz mózgu

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Oliwi Frost.

Oliwka ma 14 lat. Od kilku lat pogarszał jej się wzrok. Leczona była na krótkowzroczność. Jednak w lutym 2010 roku wykryto, że przyczyną słabego widzenia jest zanik nerwów wzrokowych spowodowany guzem mózgu (astrocytoma pilocyticum), obejmującym skrzyżowanie nerwów wzrokowych. Na przełomie lutego i marca 2010 roku Oliwia przeszła trzy operacje neurochirurgiczne. Podczas dwóch pierwszych usunięto jej częściowo guza, natomiast podczas trzeciej wszczepiono zastawkę komorowo-otrzewnową, gdyż guz spowodował wodogłowie. Po miesiącu od operacji guz odrósł. Zadecydowano o leczeniu chemioterapią. Oliwia jest po 10 tygodniach intensywnego leczenia cytostatycznego. Na początku września 2010 r. Oliwka zakończyła 6-tygodniową radioterapię (30 naświetlań), po której została poddana rocznej chemioterapii podtrzymującej.

Obecnie Oliwia na prawe oko nie widzi wcale, lewe oko widzi bardzo słabo. Po radioterapii nastąpiło upośledzenie słuchu w tonach wysokich. Skutkami ubocznymi leczenia onkologicznego jest zaawansowana osteopenia na granicy z osteoporozą oraz zaburzenia hormonalne (wtórny brak miesiączki), a co za tym idzie – konieczność przyjmowania leków m.in. hormonalnych. Na chwilę obecną Oliwia jest pod stałą kontrolą poradni: onkologicznej, neurochirurgicznej, ginekologicznej, okulistycznej, endokrynologicznej oraz laryngologicznej.

Ze względu na stan zdrowia Oliwia podlega nauczaniu indywidualnemu i specjalnemu dla osób słabo widzących. Mimo choroby ma dużą motywację do uczenia się. Stara się przezwyciężać trudności.

Duże znaczenie w procesie rehabilitacji wzroku Oliwki mają coroczne turnusy rehabilitacyjne organizowane przez Polski Związek Niewidomych, do którego Oliwia należy. Koszt takiego turnusu to ok. 3000zł wraz z opiekunem.

Oliwka ma dwie starsze siostry, dziewczynki są wychowywane przez mamę. W związku z chorobą naszej podopiecznej, od maja 2010 roku jej mama musiała zrezygnować z pracy, dlatego sytuacja finansowa jej rodziny nie pozwala na samodzielne opłacanie leków, specjalistycznej rehabilitacji i sprzętu dla osób słabo widzących.

Z całego serca prosimy o wsparcie w leczeniu i rehabilitacji Oliwki.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11166 Frost Oliwia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11166 Frost Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Nordenia Polska
Porty Lotnicze PP – Warszawa
Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego
KATAN sp. z o.o.