Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Niemczyk Michał

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
10346

Województwo:
podkarpackie

Data urodzenia:
2008-07-01

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, padaczka

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24




Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Michała Niemczyka.

Michał jest dzielnym dziesięciolatkiem, który od urodzenia zmaga się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Postać spastyczna choroby powoduje ogromne problemy z napięciem mięśniowym, tułów Michała jest zbyt wiotki a ręce i nogi zbyt napięte. Pomimo codziennej, ogromnej pracy i żmudnej rehabilitacji Michał ma wciąż problem z utrzymaniem równowagi i koordynacji; na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, ma już za sobą 3 poważne operacje. Nasz syn rośnie, a choroba niestety nie daje za wygraną.

Od 2- go roku życia prawe biodro Michała jest stale monitorowane przez wzgląd na podwichnięcie stawu biodrowego. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat stan biodra pogorszył się na tyle, że niezbędna jest jak najszybciej skomplikowana operacja ortopedyczna – brak operacji grozi całkowitym zwichnięciem i nieustannym bólem . Jesteśmy już po wielu konsultacjach w kraju i poza granicami i zabieg chcemy wykonać w Klinice Ortopedycznej w Aschau w Niemczech. Techniki i metody zabiegu są na tyle różne, że w Aschau unikniemy gipsu po operacji (unieruchomienie dziecka na minimum 6 tygodni w gipsie – oferowane w Polsce – niesie poważne ryzyko zaniku wielu partii mięśni i dużego bólu, wiąże się z całkowitym regresem w rozwoju fizycznym i wypracowanymi dotychczas efektami rehabilitacji). Objęcie opieką syna przez Klinikę w Aschau jest wieloetapowe i początkowo obejmie nadbudowanie panewki stawu biodrowego i prawidłowe ustawienie głowy kości udowej w panewce z założeniem śrub. Michał będzie wówczas większość czasu spędzał w tzw. bloku, ale codziennie będzie mógł być z niego wyjmowany, aby realizować zalecane ćwiczenia ruchowe. Następnie dojdzie do usunięcia śrub z kości udowej. Dzięki operacji nasz syn będzie w stanie dalej iść do przodu w rehabilitacji i sprawniej poruszać się prowadzony lub przy użyciu pionizatora dynamicznego.

Problemem są koszty, ponieważ zabieg w Niemczech, w Aschau kosztuje aż 25 000 euro (czyli niespełna 110 000 zł; kosztorys w załączeniu), termin operacji został wyznaczony na 11 grudnia 2018 r. Dalsze leczenie uwzględnia również wyrównanie kończyn Michała poprzez założenie blaszek powstrzymujących wzrost kończyny zdrowej, a docelowo również operację prawej stopy. To są jednak dalsze potrzeby – teraz pilne i najważniejsze jest biodro.

Nie mamy dużo czasu, a koszty przekraczają znacznie nasze możliwości finansowe. Dlatego pragniemy zwrócić się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie. Ufamy, że wiara działa cuda i wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zgromadzić środki aby pomóc dziecku.

Michał jest cudownym, szczęśliwym chłopcem, który od września rozpocznie czwartą klasę w integracyjnej Szkole Podstawowej nr 22 w Rzeszowie. Jest dzieckiem w normie intelektualnej, nie tylko dobrze radzącym sobie w szkole, ale z pokorą i cierpliwością wykonującym codziennie ćwiczenia i zabiegi. Michał dzięki uporowi i pozytywnemu podejściu do życia osiągnął już bardzo wiele, nauczył się samodzielnie pływać pod okiem opiekuna, chodzi prowadzony lub z pomocą balkonika, jeździ na 3- kołowym rowerku, gra ze słuchu na keyboardzie, uczy się grać z nut, komponuje, śpiewa, pięknie recytuje, jest wspaniałym mówcą i oratorem. Ostatnio bierze nawet udział w profesjonalnym nagraniu „Hymnu Podkarpacia”

Swoją otwartością i poczuciem humoru zjednuje sobie każdego z rozmówców. Ma wyśmienity słuch muzyczny, pamięć muzyczną, uczy się języka angielskiego i jako rodzice wierzymy, że zajdzie w życiu daleko, dajmy mu tylko na to szansę!!! Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, której podopiecznym jest Michał.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
10346 Niemczyk Michał

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
10346 Niemczyk Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Orlen – Dar Serca
Energopomiar Sp. z o.o., Gliwice
Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego
Gollwitzer
Bodycote