Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dziedzic Maksymilian

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
10083

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2007-08-24

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu kurczowego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

 Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Maksymiliana Dziedzica.

Maksymilian urodził się w 30 tygodniu zagrożonej ciąży, z niską masą urodzeniową- 1490 g.  Wcześniactwo odbiło się na  jego zdrowiu. W czerwcu 2009 roku zdiagnozowano u chłopca mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu kurczowego. Od 3 miesiąca życia Maksymilian jest intensywnie rehabilitowany. Umysłowo rozwija się prawidłowo, jest bardzo pogodnym dzieckiem i dzielnie zmaga się z przeciwnościami losu. Obecnie jest pod stałą kontrolą lekarza rehabilitacji, neurologa, psychologa oraz logopedy. W sierpniu 2009 roku nasz podopieczny został zakwalifikowany do leczenia toksyną botulinową, która pozwoliła na intensywną, znacznie łatwiejszą i mniej bolesną dla Maksa rehabilitację .

W listopadzie 2012 roku dzięki zgromadzonym środkom rodzice zdecydowali się na konsultację i wykonanie zabiegu fibrotomii w szpitalu w Krakowie. Zabieg ten jest mało inwazyjny, jednak jego skutki dały ogromne postępy w rozwoju Maksymiliana. Chłopczyk już po niedługim czasie zaczął znacznie lepiej współpracować z rehabilitantami. Intensywne ćwiczenia, pionizacja za pomocą pionizatora, pierwsze kroki stały się dla Maksa osiągalne i to nawet z uśmiechem na twarzy. Do tego uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych przyniosły spore efekty.

W październiku 2016 roku Maksymilian został zakwalifikowany do operacji ortopedycznej tkanek miękkich kończyn dolnych. Nie było łatwo bo 6 tygodni długich gipsów na nogach , następnie cały rok od rana do popołudnia w stabilizatorach i rehabilitacja 5 x w tygodniu. Jednak to wszystko dało spory efekt , ponieważ  Maks ma  wyprostowane nóżki w kolanach i biodrach. Wpłynęło to także na jego ogólną postawę. Jest wyprostowany 🙂 co wcześniej było zupełnie niemożliwe.

Aktualnie Maksymilian uczęszcza do klasy czwartej więc obowiązków coraz więcej. Mimo to jest pilnym i zdolnym uczniem.  Obecnie podopieczny  potrafi przemieszczać się samodzielnie na niewielkich odcinkach, stał się bardziej samodzielny, znakomicie funkcjonuje w gronie rówieśników. Mimo niepełnosprawności potrafi swoim optymizmem zarażać innych. Z uśmiechem na twarzy , mimo sporego wysiłku dąży do osiągnięcia celu.

Cała rodzina, znajomi, nauczyciele, koledzy i koleżanki bardzo kibicują Maksowi w jego poczynaniach i są bardzo dumni z postępów. To oczywiście zasługa wszystkich tych, którzy mu pomagają w spełnieniu jego marzenia – by mógł SAMODZIELNIE CHODZIĆ. Chłopca czeka jeszcze wiele pracy ale on podjął już  to wezwanie .

Rodzice bardzo chcą pomóc synkowi, wykształcić go, przygotować do normalnego i samodzielnego życia w społeczeństwie, aby to on kiedyś mógł pomagać innym. Koszty związane z rehabilitacją znacznie przewyższają ich możliwości finansowe, dlatego są wdzięczni za każdą okazaną pomoc.

Z serca każdemu dziękujemy


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
10083 Dziedzic Maksymilian

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
10083 Dziedzic Maksymilian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie
International Paper
Scott
TADMAR – Technika Grzewcza