Niestrudzony Marcel Posmyk

Dodano: 28.06.2023

Marcel Posmyk to absolwent Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie, który tuż po maturze wyruszył w samotną wyprawę rowerową do Rzymu. Przyświecał mu w tym szczytny cel zorganizowania przy tej okazji charytatywnej zbiórki pieniędzy.

Pomimo że Marcel miał do pokonania aż 2500 km, dokonał tego w nieco ponad 2 tygodnie. Połączył pasje do jazdy na rowerze, zwiedzania i pomagania innym. Mocno go w tym dopingowała szkoła i cała jej społeczność. Osoby, które trzymały kciuki za powodzenie wyprawy wspierały także zbiórkę pieniędzy. Dzięki temu uzbierała się kwota, aż ponad 12 tysięcy złotych, którą bohater wyprawy przeznaczył na naszą Fundację i częstochowskie Hospicjum.

Cieszymy się, że mogliśmy tego wspaniałego człowieka poznać osobiście. Marcel przybył specjalne z Częstochowy na naszą urodzinową uroczystość, która odbyła się 18 czerwca na Stadionie Hutnik Aktywnej Warszawy.

Marcelowi życzymy realizacji życiowych planów, a także wielu kolejnych, cudownych wypraw obfitujących we wspaniałe przygody i przekuwających się w misję pomagania.

Zarządzaj plikami cookies