Neuroforma od Schneider Electric

Dodano: 11.02.2021

Co roku pracownicy firmy Schneider Electric organizowali dla naszych podopiecznych „Choinkę Marzeń”. Ostatni rok nie sprzyjał organizacji wszelkiego rodzaju spotkań, ale pracownicy firmy nie dali za wygraną i zorganizowali zbiórkę na zakup sprzętu do rehabilitacji – Neuroformy MED.

Pacjenci Ośrodka Rehabilitacji CEMICUS mogą już się cieszyć z interaktywnych ćwiczeń wykonywanych w warunkach wirtualnej rzeczywistości.  Pacjent stoi lub siedzi naprzeciwko ekranu, na którym widzi swoje lustrzane odbicie.  Wokół  niego pojawiają się wirtualne obiekty. Zadaniem pacjenta jest kierowanie swoim odbiciem w taki sposób, by złapać, przesunąć lub uderzyć pojawiające się obiekty. Dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości, pacjent otrzymuje natychmiastową informację zwrotną. Zadania mają interaktywną i bardzo ciekawą formę, która zapewnia dobrą zabawę i motywuje do systematycznej pracy.

Każde z ćwiczeń zawiera kilkadziesiąt poziomów trudności i daje możliwość ustawiania kierunku wymaganego wychylenia, co daje ogromne możliwości konfiguracji. Część ćwiczeń wymaga też wykonywania zadań kończynami górnymi przy jednoczesnej konieczności kontrolowania równowagi.

Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w moduł kontroli równowagi, dzięki niemu jest możliwa poprawa czucia głębokiego, utrwalanie właściwych wzorców ruchowych i wzmacnianie mięśni posturalnych u pacjentów neurologicznych i ortopedycznych.

Cieszymy się, że sprzęt zapewniający terapię w tak atrakcyjnej formie jest już do dyspozycji naszych podopiecznych.

Bardzo dziękujemy firmie Schneider Electric Polska Sp. z o.o. i jej zaangażowanym pracownikom za zorganizowanie zbiórki na zakup sprzętu, który będzie świetnie służył podopiecznym Fundacji ze schorzeniami i urazami neurologicznymi!

Zarządzaj plikami cookies