Nasz 44-tysięczny Podopieczny - Kuba

Dodano: 22.02.2024

Ten uroczy półtoraroczny chłopiec to Kuba Mańko – nasz nowy Podopieczny, który trafił pod skrzydła Fundacji jako 44-tysięczny Podopieczny od początku naszej działalności.

Kubuś urodził się jako wcześniak z wadą genetyczną Trisomia 21 i jest pod stałą opieką wielu specjalistów, m.in. kardiologa, endokrynologa, neurologa i neurologopedy. Z wadą, która mu towarzyszy wiąże się również obniżone napięcie mięśniowe. Kubuś był rehabilitowany już od pierwszych tygodni życia w Centrum Rehabilitacyjnym Caritas w swoim rodzinnym mieście.

Kuba wraz z rodziną mieszka w Łomży, na turnusy rehabilitacyjne przyjeżdża do Warszawy, gdzie uczęszcza na muzykoterapię, zajęcia na basenie, terapię ręki, edukację specjalną. Na zajęcia logopedyczne i SI jeździ do Ostrołęki.

To wszystko dla rodziny chłopca oznacza duże wydatki, których nie jest w stanie podźwignąć ich rodzinny budżet, dlatego proszą podatników i darczyńców o wsparcie dla swojego synka.

Życzymy całej rodzinie dużo sił do pokonywania trudności, a jednocześnie wiele pogody ducha, nadziei i optymizmu. Jednocześnie bardzo dziękujemy za zaufanie jakim obdarzyli nas rodzice zapisując Kubusia do Fundacji.

Zarządzaj plikami cookies