Mother and Child Startup Challenge

Dodano: 28.11.2022

Nasza Fundacja jest partnerem wspierającym Mother and Child Startup Challenge, który jest pierwszym tego typu projektem w skali Polski oraz jednym z nielicznych na terenie Europy zrzeszającym państwowe podmioty medyczne. Wspólnym celem jest wykorzystanie potencjału technologii medycznych oraz innowacji skierowanych na ochronę zdrowia i życia.

Pacjenci pediatryczni oraz kobiety w okresie ciąży to szczególna grupa, dla której niezbędne są wyjątkowe rozwiązania. Nieustanne poszukiwania nowatorskich, dla większości nieoczywistych, rozwiązań rozstrzygających największe troski małych pacjentów i ich opiekunów stały się powodem realizacji powyższego przedsięwzięcia. Inicjatorem projektu jest Instytut Matki i Dziecka w konsorcjum z 4 szpitalami klinicznymi.

Komisja konkursowa z udziałem m.in. Marii Małeckiej-Rzodkiewicz dyrektorki Ośrodka Rehabilitacji Amicus, wybrała najlepsze rozwiązania, które mają szanse zrewolucjonizować opiekę nad pacjentem pediatrycznym oraz kobietami w ciąży. Wyniki będą ogłoszone już 8 grudnia podczas uroczystej Gali.

Zarządzaj plikami cookies