dr n. med. Błażej Pruszczyński

ortopeda dziecięcy

Dr Błażej Pruszczyński ukończył z wyróżnieniem kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Kilka lat później uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a po zakończeniu szkolenia tytuł specjalisty ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Był asystentem, a obecnie jest adiunktem w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UMed w Łodzi.

W latach 2002-2003 studiował w Uniwersytecie Claude Bernard w Lyonie we Francji, w ramach stypendium programu Erasmus/Socrates. W czasie studiów uczestniczył w programach wymiany naukowej (SCORE-IFMSA) w Kaohsiung Medical University na Taiwanie, w Klinik und Poliklinik für Orthopädie in Bonn w Niemczech, a także w Medical University Clinical Center w Skopje w Macedonii.

Jako pierwszy Polak ukończył elitarny kurs EPOS – EFORT IC „BAT – Educational Programme” Children’s Orthopaedics Traumatology – Wiedeń (2011/2012). Otrzymał stypendium naukowe AI DuPont Hospital for Children, Wilmington, DE, USA. Uczestniczył w prestiżowym EPOS-POSNA Travelling Fellowship w 2015.

Jest w zarządzie głównym Europejskiego Towarzystwa Ortopedów Dziecięcych (EPOS) i sekcji ortopedii dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (PPOS). Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Mózgowego Porażenia Dziecięcego i Medycyny Rozwoju (AACPDM), współzałożyciel Polskiej Akademii Niepełnosprawności dziecięcej (PANDa).

Ukończył liczne kursy doskonalące. Specjalizuje się w leczeniu ortopedycznym dzieci, stopy końsko-szpotawej oraz szeroko pojętych chorób ortopedyczno-neurologicznych.

Zarządzaj plikami cookies