Emilia Krok

Emila to dwudziestokilkuletnia podopieczna Fundacji, która swym optymizmem, energią i zapałem mogłaby obdzielić wiele osób. Choroba nowotworowa, która przeszła w dzieciństwie przykuła ją do wózka, lecz nie odebrała Emilii radości życia i pasji, z którą realizuje marzenia.

Dramatyczna choroba

Emilka jako dwuletnia dziewczynka zachorowała na nowotwór. Choroba wskutek błędnego leczenia chemią bardzo się pogłębiła. Aby ratować życie dziecka konieczne było wykonanie trzech skomplikowanych operacji. Zabiegi ocaliły życie dziewczynki, ale spowodowały porażenie. Od tego momentu jej życiu towarzyszyły ból, kolejne operacje i długotrwałe rehabilitacje.

Nauka

gratulacje

Emilia, pomimo tych dramatycznych doświadczeń nie zaniedbywała nauki, przeciwnie – zawsze uczyła się wyjątkowo dobrze. W 2013 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ze średnią ocen 5,27 i doskonałym wynikiem egzaminu maturalnego. Za tak dobre wyniki w nauce otrzymała nagrodę Rady Rodziców Szkoły.

Po ukończeniu liceum została przyjęta na inżynierię biomedyczną na Politechnice Poznańskiej. To kierunek, który uczy projektowania aparatury medycznej i sprzętu rehabilitacyjnego. Emilia jest stypendystką Rektora Politechniki Poznańskiej za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągniecia w pływaniu. Nasza podopieczna bierze także udział w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus na niemieckiej uczelni Technische Universitat Braunschweig. Z pewnością jej doświadczenia poparte kierunkiem obranych studiów będą nieocenione w projektowaniu sprzętów dla osób z niepełnosprawnościami.

Emilia na pływalni

Sport

Emilia od lat trenuje pływanie i odnosi w tej dziedzinie wiele sukcesów. Jest wielokrotną medalistką i laureatką wielu nagród w tej dyscyplinie. Zdobyła m.in. złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym i srebrny medal na tym samym dystansie w stylu dowolnym podczas X Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych, dwa złote medale podczas Zawodów Pływackich Studentów Szkół Wyższych w Poznaniu, czy złoty i srebrny medal w I Integracyjnych Mistrzostwach Polski w Pływaniu UAM w maju tego roku.

Pasje

Chociaż trudno w to uwierzyć Emilia znajduje jeszcze czas na działalność społeczną – jest wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nieprzeciętni” na Politechnice Poznańskiej. Bohaterka naszego artykułu lubi różnorodne wyzwania. Stąd decyzja o udziale w warsztatach i konkursie Miss Polski na Wózku 2016, do którego dostała się jako jedna z 12 finalistek wybranych z całej Polski. Okazało się, że nie czuje się w tej dyscyplinie najlepiej – „było to dla mnie pierwsze doświadczenie z modelingiem, które zdecydowanie pomogło mi zrozumieć, że jednak najbardziej na świecie kocham świat nauki, w którym po prostu najlepiej się czuję” mówi Emilia.

Czworonożna przyjaciółka Campari

Labradorka

 

Emilia ma jeszcze jedną pasję. Sama wyszkoliła swoją czarną Labradorkę Campari, która jest teraz jej psem asystującym. Chociaż trudno w to uwierzyć, Campari potrafi zapalać i gasić światło, otwierać drzwi i szafki, podawać swojej właścicielce nawet tak małe przedmioty jak monety, zdejmować rękawiczki i skarpetki… Jest niezastąpionym przyjacielem i pomocnikiem Emilii w codziennych czynnościach.

Ta skromna i pełna uroku dziewczyna, żyje pełnią życia. Czym może wprawić w zakłopotanie wiele osób bez tak dramatycznych doświadczeń. Droga do celu wymagała żelaznej dyscypliny i wielokrotnego zaciskania zębów w bólu i zwątpieniu. Niech Emilia stanie się przykładem dla wszystkich tych, którzy wątpią i nie wierzą w siebie. Nie można się poddawać. A los można oszukać.

Miss Polski na wózku

Zarządzaj plikami cookies