Edycja akcji „Szerpowie Nadziei” 2023 zakończona

Dodano: 06.09.2023

W ramach jedynej w swoim rodzaju akcji „Szerpowie Nadziei”, której byliśmy Partnerem, w ubiegły weekend na tatrzańskie szlaki wyruszyło 235 Szerpów Nadziei wraz z 135 Skarbami, w tym 19 Podopiecznymi Fundacji oraz ich opiekunami.

Celami były m.in.: Rysy, Gęsia Szyja, Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Kościelec, Hala Gąsienicowa. Wiele z nich to niezwykle trudne do wspinaczki wierzchołki, które dzięki derminacji i Szerpów, i samych Skarbów udało się osiągnąć. Na najwyższy szczyt polskich Tatr – Rysy – dotarł w niemal zimowej aurze nasz Podopieczny Maciej Skowronek wraz grupą niezwykle wytrwałych Szerpów. To właśnie Maciek Skowronek był pierwszym Skarbem – natchnął pomysłem grupę śląskich Harcerzy, którzy zapoczątkowali „Szerpów Nadziei”.

Nasza Fundacja zorganizowała trzy miejsca wypoczynku – na Murowańcu, Morskim Oku i Rusinowej Polanie. Strudzeni wędrowcy chętnie korzystali z poczęstunku – gorących napojów i pysznej szarlotki, którą częstowały niezwykle gościnne Schroniska PTTK Murowaniec i Morskie Oko. Skarbom zmierzającym nad Morskie Oko towarzyszyła Małgorzata Altewęgier, prezes naszej Fundacji.

To były niezwykle intensywne trzy dni. Pełne zmęczenia i emocji – łez szczęścia i wzruszenia. Organizatorzy w bazie na terenie Schroniska Głodówka przygotowali dla wszystkich wspólną zabawę przy ognisku, a ostatniego dnia były spotkania podsumowujące i medale dla Skarbów.

Podczas tych trzech dni akcji nawiązało się wiele przyjaźni, które jesteśmy tego pewni – przetrwają. Już od dzisiaj z niecierpliwością czekamy na kolejną akcję Szerpowie Nadziei, do której z entuzjazmem włączą się nasi Podopieczni i pracownicy Fundacji.

 

Zarządzaj plikami cookies