Dzień Szerpy za nami, Szerpowie Nadziei 2024 przed nami

Dodano: 14.02.2024

W sobotę w Ośrodku Rehabilitacji Cemicus było wyjątkowo gwarno, a to za sprawą naszych gości – Szerpów Nadziei. Wspólnie z nami organizowali Dzień Szerpy, podczas którego Podopieczni Fundacji wzięli udział we wstępnej rekrutacji do wydarzenia „Szerpowie Nadziei 2024”.

Prócz możliwości rozmowy z Szerpami, nasi uczestnicy mogli przetestować specjalny sprzęt w postaci nosideł, a także wózków biegowych, które zaprezentowali nam przedstawiciele firmy Roweryspecjalne.pl. z wózkami Kozlik, Centrum Wózków Inwalidzkich „CWI” z wózkami Delta oraz Strefa Zdrowia – Sprzęt Rehabilitacyjny z wózkami Xrower. W przerwie między konsultacjami nasi Podopieczni i ich rodzice mogli skorzystać z gogli VR od Skody, by przejść się najtrudniejszym szlakiem Polski – Orlą Percią. Atrakcja ta cieszyła się niemałym zainteresowaniem i wcale nas to nie dziwi!

Część oficjalną naszego wydarzenia rozpoczęła Prezes Fundacji Małgorzata Altewęgier, która powitała wszystkich gości. Spotkanie poprowadzili Krzysztof „Sopel” Sobczyk – „Ojciec Założyciel” Szerpów Nadziei – oraz Michał Sokół, przedstawiciel Fundacji i inicjator Dnia Szerpy. Uczestnicy mieli okazję usłyszeć od samego założyciela historię powstania całego projektu.

Nie zabrakło zabawnych anegdot, którymi Sopel urozmaicił swoją opowieść i wywołał tym samym łzy wzruszenia i uśmiech na twarzach wielu osób. Do grona prelegentów dołączyła również Magda Stempska z Fundacji IMAGO, która zaprezentowała zalety adventure therapy, czyli terapii poprzez przygodę, co idealnie łączy działalność Szerpów i Fundacji.

Naszym gościem specjalnym był Podopieczny Fundacji i jednocześnie Skarb 001 Maciek Skowronek, od którego wszystko się zaczęło, i który opowiedział, co daje mu możliwość wyjścia w góry i dlaczego jest to dla niego tak istotne. O wizualną część zadbał Bartek Bodzek – fotograf upamiętniający Szerpowe eventy. Od niedawna jego prace stale towarzyszą nam w Ośrodku Rehabilitacji Cemicus i zdobią ściany jednej z naszych sal.

W imieniu swoim i Szerpów Nadziei dziękujemy naszym gościom, Podopiecznym i opiekunom za tak ogromne zainteresowanie. To był cudowny dzień, pełen emocji i uśmiechu – cieszymy się, że mogliśmy spędzić go wspólnie! 

Zarządzaj plikami cookies