Dziękujemy partnerom zaangażowanym w akcję „Szerpowie Nadziei”

Dodano: 08.09.2023

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” była partnerem wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju akcji „Szerpowie Nadziei”, która ze względu na swoją wielką skalę wymagała dużych nakładów i pomocy wielu firm i organizacji. Wzięło w niej udział, aż 135 Skarbów, w tym 19 Podopiecznych naszej Fundacji, a także 250 Szerpów.

Naszą ambicją było zagwarantowanie Skarbom pakietów z niezbędnymi na górskim szlaku artykułami. Dzięki wsparciu różnych firm znalazły się wśród nich m.in.: plecak termiczny, ponczo przeciwdeszczowe, wielofunkcyjne bandany, odblask, czapeczka, krem przydatny w różnych warunkach atmosferycznych, witamina D. Nie zabrakło zdrowych i dodających energii na górskim szlaku przekąsek: batona energetycznego, gorzkiej czekolady i białej morwy.

O siły Szerpów zadbała firma Lyommy, która przekazała żywność liofilizowaną.

W trzech miejscach zorganizowaliśmy miejsca odpoczynku dla Skarbów i Szerpów, w które docierali z różnych miejsc Tatr, będących punktami docelowymi ich wędrówek, m.in. z: Kasprowego Wierchu, Czarnego Stawu, Gęsiej Szyi, Kościelca.

Dzięki Schroniskom PTTK Morskie Oko i Murowaniec mogliśmy takie miejsca zorganizować tuż obok. Jesteśmy niewymownie wdzięczni za wielką gościnność i życzliwość, którą nam okazali. Skarby i Szerpowie mogli się napić gorącej kawy lub herbaty, zjeść przepyszną, wypiekaną na miejscu szarlotkę i zagłębić się w wygodnych pufach firmy Miuki. Schroniska otoczyły wszystkich wspaniałą opieką – gorąco za to dziękujemy!

Dzięki Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu mogliśmy stworzyć jeszcze jedno miejsce odpoczynku – na niezwykle malowniczej Rusinowej Polanie, gdzie na strudzonych wędrowców czekała woda i pyszne „Katarzynki”.

„Szerpowie Nadziei” to niezwykła akcja, a obserwowanie z bliska przełamywania własnych barier i ograniczeń osób z niepełnosprawnością oraz nieprzeciętnego poświęcenia Szerpów było niezwykłym doświadczeniem. Towarzyszyły temu niebywałe emocje, a łzy wzruszenia i szczęścia można było zaobserwować na wielu twarzach.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim firmom i organizacjom, które wsparły akcję „Szerpowie Nadziei”.

 

Zarządzaj plikami cookies