Deklaracje podatkowe za 2023 rok

Dodano: 29.03.2024

Już tylko miesiąc dzieli nas do zakończenia okresu rozliczeniowego z Urzędem Skarbowym. Do 30 kwietnia mamy możliwość złożenia deklaracji podatkowej za 2023 rok i dokonania odpisu 1,5% podatku.

Dzięki środkom z 1,5% podatku w ubiegłym roku nasza Fundacja mogła zrefundować wydatki związane z leczeniem, rehabilitacją i innymi niezbędnymi potrzebami na kwotę 234 063 768 zł!

Jeśli jeszcze się nie rozliczyłeś, możesz to zrobić szybko i sprawnie korzystając z programu PITax online. Deklaracje PIT wypełniane przez podatnika w systemie PITax.pl na naszej stronie zawierają już KRS Fundacji i są od razu przesyłane do Ministerstwa Finansów, a Ty na adres e-mail otrzymujesz urzędowe poświadczenie odbioru.

Możesz także skorzystać z platformy e-PIT, na której znajdziesz gotową propozycję zeznania rocznego PIT, przygotowaną przez Krajową Administrację Skarbową. Można w niej wprowadzić zmiany (np. dodać ulgi lub KRS wybranej organizacji). Pamiętaj, że jeśli pozostawisz zeznanie podatkowe bez zmian, zostanie ono uznane za złożone z dniem 30 kwietnia, a 1,5% podatku będzie przypisany OPP, którą wskazałeś w ubiegłym roku.

1,5% podatku do ogromna pomoc! Dla wielu dzieci oznacza szansę na poprawę sprawności, uzyskanie samodzielności, a nawet powrót do zdrowia.

Kliknij w zakładkę, aby dowiedzieć się więcej: dzieciom.pl

Zarządzaj plikami cookies