Darowizna płynąca ze statku „Deep Arctic”

Dodano: 21.07.2021

Firma TechnipFMC – wiodący dostawca technologii dla pozyskiwania tradycyjnych i nowych źródeł energii przekazał na rzecz naszej Fundacji darowiznę w wysokości 1400 funtów brytyjskich.

Wsparcie otrzymaliśmy z inicjatywy firmy TechnipFMC w podziękowaniu za owocną współpracę, firmy TechnipFMC z Gdańską Stocznią „Remontowa” SA, w której był unowocześniany statek Deep Arctic i remontowany Deep Star.

Deep Arctic jest pierwszym na świecie statkiem zajmującym się pracami nurkowymi wyposażonym w napęd hybrydowy, stanowi bazę nurków na Morzu Północnym.

Ta niezwykle zaawansowana technologicznie jednostka jest gotowa do pracy praktycznie przez cały rok, niemal na całym świecie, w trudnych warunkach morskich i pogodowych. Stanowi bazę prac podwodnych – inspekcji, napraw i konserwacji oraz instalacji podmorskich kabli czy rurociągów wykonywanych przez nurków.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że załogom na najnowocześniejszych statkach świata i ich armatorom, bliska jest działalność naszej Fundacji. Gorąco dziękujemy!

Statek „Deep Arctic” zyskał także rozgłos będąc bohaterem jednego z odcinków czwartego sezonu dokumentalnej serii Mighty Ships”, znanej pod tytułem Superstatki”.

Źródło zdjęcia: www.portalmorski.pl
Zarządzaj plikami cookies