10-lecie Ośrodka Rehabilitacji Biomicus

Dodano: 22.12.2023

Wtorek i środa w naszym Ośrodku Rehabilitacji Biomicus były bardzo intensywne! Dni Otwarte z okazji 10-lecia naszego Ośrodka obfitowały w różne atrakcje dla naszych Podopiecznych i Pacjentów, a nawet ich rodziców!

Spotkania zaczęliśmy od bajkoterapii, która na naszych uczestników zadziałała wyjątkowo relaksująco. Tak przygotowani Podopieczni wraz z Myszką Norką ruszyli na wyczekane spotkanie z najmilszym gościem – psiakiem Balu. Przebywanie w jego towarzystwie wprawiło wszystkich w doskonały nastrój, a możliwość pogłaskania, podawania smaczków i poprowadzenia psiaka na smyczy dała dzieciom dużo satysfakcji i radości.

Aby wyciszyć się po tylu emocjach, uczestnicy naszego spotkania wzięli udział w zajęciach z logorytmiki, gdzie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki. W tym czasie rodzice pod okiem szefa kuchni Juliana Karewicza przygotowali barszcz czerwony, uszka, kluski śląskie oraz przepięknie pachnącą i wyśmienicie smakującą szarlotkę. Drugiego dnia uczestniczyli natomiast w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez Centrum Ratownictwa.

Dzieci, które wcześniej nie korzystały z oferty Ośrodka, wzięły udział z konsultacjach fizjoterapeutycznych, logopedycznych i z zakresu doboru specjalistycznego sprzętu medycznego – ich rodzice oraz opiekunowie natomiast w konsultacjach psychologicznych grupowych bądź indywidualnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu. Ogromnie cieszymy się, że mogliście z nami świętować, ale też, że zechcieliście poznać nasz Ośrodek!

 

Zarządzaj plikami cookies