Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Rosłaniec Juliusz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4785

Województwo:
podlaskie

Data urodzenia:
2002-12-28

Schorzenie:
autyzm wczesnodziecięcy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie dla Juliusza Rosłaniec cierpiącego na autyzm wczesnodziecięcy, w celu zapewnienia odpowiedniej terapii i leczenia, tak aby nasz podopieczny miał w przyszłości szansę na samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Rozwój Juliusza od urodzenia był nieharmonijny, co było spowodowane zmiennym napięciem mięśniowym, a także alergią pokarmową, jednakże był on dzieckiem spokojnym i pogodnym, aż do wieku 18 miesięcy. Nagle otaczający go świat stał się źródłem ciągłej frustracji, stresu i niepokoju. Z dziecka uśmiechniętego stał się chłopcem lękliwym, płaczącym, uciekającym od świata i ludzi, nie nawiązującym kontaktów nawet z własnymi rodzicami i rodzeństwem. Zamiast bawić się jak inne dzieci i z innymi dziećmi, zaczęły się pogłębiać zachowania dziwne, niezrozumiałe, takie jak: samookaleczenie, autoagresja, a także różnego rodzaju autostymulacje. Okazało się, że Juliusz cierpi na zaburzenia związane z przetwarzaniem bodźców z otoczenia i potrzebna jest terapia Integracji Sensorycznej. Musieliśmy też zaostrzyć dietę Juliusza i jest on w tej chwili na diecie bezmlecznej, bezglutenowej i bezcukrowej.

W wieku trzech lat Juliusz otrzymał oficjalną diagnozę: autyzm wczesnodziecięcy. Dodatkowo jego choroba spowodowała, że nie tylko przestał się uczyć, interesować otaczającym go światem, ale wręcz zaczął cofać się w rozwoju i tracić wcześniejsze umiejętności, w tym przestał zupełnie mówić. Juliusz nie uczy się poprzez obserwację i naśladowanie, nie ma też motywacji wewnętrznej, dodatkowo jest też dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo, co znacznie utrudnia koncentrację oraz sprawia, że jego zachowanie jest często nieodpowiednie do sytuacji – krzyczy, płacze, głośno śmieję się, ucieka w panice nie zdając sobie sprawy z istniejących zagrożeń. Wszystko to sprawia, że jest dzieckiem niesamodzielnym, wymagającym stałej opieki i pomocy nawet w prostych życiowych sytuacjach.

W chwili obecnej Julek jest pod opieką Centrum Wczesnej Interwencji Behawioralnej w Warszawie, gdzie ma zapewnioną intensywną terapię. Umieszczenie chłopca w tym ośrodku wymagało zmian w życiu całej jego 5-osobowej rodziny. Od września 2007 roku matka Juliusza musiała przejść na urlop wychowawczy i przenieść się z Julkiem oraz jego młodszą siostrą do Warszawy, a ojciec wraz dwójką nastoletnich synów pozostał w rodzinnym mieście. Terapia chłopca jest procesem żmudnym i długotrwałym oraz kosztownym. Ważne, aby zaczął zauważać piękno otaczającego go świata, zaczął nawiązywać relacje z rówieśnikami, poszedł do szkoły, a w przyszłości potrafił samodzielnie funkcjonować. Bardzo prosimy wszystkich ludzi o wielkich sercach o wsparcie starań Julka i jego rodziców. Serdecznie dziękujemy za okazaną wrażliwość.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4785 Rosłaniec Juliusz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
4785 Rosłaniec Juliusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Astromal sp. z o.o. – Święciechowa
Gazeta Ubezpieczeniowa
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Warszawa
Pierrot – Świat prezentów
Fundacja Bre Banku, Warszawa