Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Magda Hubert

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
2884

Województwo:
podkarpackie

Data urodzenia:
2001-07-22

Schorzenie:
zespół wad wrodzonych - wada serca, rozszczep wargi i podniebienia, anemia, stopy końsko-szpotawe, wada wzroku,refluks żołądkowo-przełykowy, refluks pęcherzowo-moczowy, AZS

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się wraz z rodzicami z gorącą prośbą o pomoc finansową dla naszego podopiecznego Huberta Magdy.

Hubert urodził się z zespołem mnogich wad wrodzonych, jest jedynym dzieckiem w Polsce z aberracją chromosomową „strukturalna-delencja 8p.11.1p12”. Przeszedł już 8 operacji, ponieważ urodził się min. z ciężką wadą serca Tetralogią Fallota, wylewami krwi do komór bocznych mózgu I i II stopnia, wadami kostnymi: wadą lewej dłoni (ma tylko 3 paluszki), stopami końsko-szpotawymi, rozszczepem wargi, podniebienia i wyrostka zębowego, wadą wzroku (uszkodzeniem nerwu wzrokowego), refluksem pęcherzowo-moczowym II stopnia, refluksem żołądkowo-przełykowym, astmą oskrzelową, wrodzoną niedokrwistością hemolityczną (anemia sferocytowa), ukrytym rozszczepem kręgosłupa, brakiem odporności, atopowym zapaleniem skóry, alergią wziewną i pokarmową. W późniejszej diagnostyce wykryto również pierwotny niedobór wzrostu, hipoplazję siodła tureckiego, hipoplazję przysadki, hipoplazję podwzgórza oraz padaczke.

W chwili obecnej nasz podopieczny ma skończone 15 lat i jest pod ścisłą opieką 23 specjalistów z Rzeszowa, USD w Krakowie-Prokocimiu, Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, Centrum Matki Polki w Łodzi. Wychowanie tak chorego dziecka wymaga wiele wysiłku ze strony rodziców. Konieczny jest zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, ortez, wózka aktywnego, pionizatora oraz bardzo drogich leków, potrzebna jest również systematyczna rehabilitacja.

Przez ostatni rok stan zdrowia Huberta znacznie się pogorszył. Pojawiła się padaczka, jego śledziona oraz wątroba są znacznie powiększone, w przyszłości czekają go kolejne operacje ratująca mu życie, min. usunięcie woreczka żółciowego oraz śledziony. Nasiliła się również anemia sferocytowa, która wymaga częstego przetaczania krwi, średnio co 5-6 tygodni.

Hubert mimo wielokrotnej hospitalizacji, niekiedy wielomiesięcznej, ośmiu operacji, częstych badań kontrolnych oraz wielogodzinnych dojazdów do specjalistów jest wesołym i pogodnym chłopcem, który za wszelką cenę chce dorównać rówieśnikom. W wieku 7 lat postawił swoje pierwsze kroki przy balkoniku. Od 9 lat jest uczniem szkoły specjalnej i dzięki wysiłkom nauczycieli doskonali komunikację alternatywną. Potrafi komunikować za pomocą gestów Makatona. Jego uśmiech wynagradza rodzicom wszelkie trudy dnia codziennego. Są przekonani, że jak dotąd Hubert z każdym dniem będzie osiągał coraz większą samodzielność i niezależność.

Jednak bez wsparcia finansowego nie będzie to możliwe, ale może to sprawić ofiarność ludzi o wielkich sercach. Każda wpłata będzie dla niego małym krokiem do przodu. Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
2884 Magda Hubert

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
2884 Magda Hubert darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Giełda Papierów Wartościowych S.A. – Warszawa
MEBLOPOL
Naftoport sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych
Kegar Sp. z o.o., Kępice
Gollwitzer