Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Karczyński Marcel

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
16612

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2011-01-11

Schorzenie:
wady gentyczne zespołu duplikacji MECP2, hipoplazja ciała modzelowatego, wrodzona wada układu moczowo-płciowego, niedoczynność tarczycy, obustronny niedosłuch, alergia, padaczka lekooporna, wada serca

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomocy dla Marcela Karczyńskiego.

To był dla nas wyjątkowo trudny rok. Marcelek był o krok od przegranej z chorobą… Ale po kolei. Od nowego roku cofał się w rozwoju. Najpierw przestał się bawić zabawkami, stracił celowe ruchy rąk. Potem przestał siedzieć, a w lecie rozchorował się. Przeszedł 3 zapalenia płuc, w tym jedno z ropniem. Od czerwca do października byliśmy w szpitalach. Przestał radzić sobie z jedzeniem i piciem, krztusił się. Schudł 5 kg, czyli 1/4 masy ciała.

   Zaczęła się walka o to, żeby założyć gastrostomię, czyli taką rurkę, przez którą podaje się picie i jedzenie wprost do żołądka. Niestety, jego stan ogólny był bardzo zły – nie było z nim kontaktu, nie skupiał wzroku, nie reagował prawie na bodźce. Rezonans głowy pokazał, że ma znaczne zaniki mózgu, zmiany poniedotlenieniowe. Zasugerowano nam hospicjum. My podjęliśmy walkę. W dwóch operacjach zlikwidowali refluks i założyli gastrostomię. Wciąż są z tym różne problemy, ale Marcelek przytył i wciąż dzielnie walczy ze wszystkim swoimi chorobami.

   Podstawowa to rzadka wada genetyczna – zespół duplikacji MecP2. Poza tym Marcelek ma od 20 do nawet 50 ataków padaczki dziennie, nie dosłyszy, ma nadwzroczność, wadę serca, ring naczyniowy, alergię i wciąż sika przez przetokę pęcherzowo-skórną, czyli taką dziurkę pod pępkiem. Okazało się też, że ma przesunięty 1 krąg szyjny. Mamy nadzieję, że to przyczyna takiego obrazu mózgu. Mamy nadzieję, bo wtedy byłoby to odwracalne.

   Jeździmy na turnusy korekcji tkanek miękkich kręgosłupa. Marcelek ma znów z nami kontakt wzrokowy, wodzi za przedmiotami, nawet leciutko uśmiecha się. Takie turnusy kosztują – nawet 7-8 tys zł. Marcelkowi kupiliśmy łóżeczko szpitalne za prawie 10 tys. Kosztowne są również leki, prepataty i sprzęt niezbędny do karmienia przez gastrostomię. Marcelek jest cały czas rehabilitowany. A to wszystko bardzo dużo kosztuje., dlatego prosimy Państwa o wsparcie.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
16612 Karczyński Marcel

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
16612 Karczyński Marcel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

United Way – Fundacja Wspólna Droga
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
Andra Sp. z o.o., Warszawa
Elektrociepłownia Marcel sp. z o.o., Radlin
Telewizja Polska S.A – Warszawa