Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Iwankowicz Jeremiasz (Gasiński)

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
12608

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2010-05-07

Schorzenie:
dziecięce porażenie mózgowe, obustronne porażenie kurczowe, cytomegalia wrodzona, niedosłuch prawostronny, wcześniactwo, niedokrwistosć, małopłytkowość, niedoczynność tarczycy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Jeremiasza Iwankowicza.

Jeremiasz urodził się 7 maja 2010 roku w 33 tyg. ciąży w Gdańsku. W chwili urodzenia ważył 1300g, mierzył 43 cm (hipotrofia wewnątrzmaciczna).

W pierwszej minucie życia miał 5 punktów w skali APGAR. Jednak z upływam czasu jego stan zaczął się pogarszać. Po urodzeniu wykryto u niego: cytomegalię wrodzoną pełnoobjawową, żółtaczkę cholestatyczną, wylewy do mózgu I stopnia i zwapnienia, małopłytkowość i niedokrwistość.

Jeremiasz wiele razy podczas pobytu w szpitalu miał przetaczaną krew. Miał również bardzo obniżoną odporność. Po prawie dwóch miesiącach został przeniesiony do Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii do Pani dr. Wierzby ze względu na niepoprawiający się stan zdrowia. Spędził tam ponad miesiąc. W tym czasie lekarze zrobili wszystko, by ustabilizować jego stan. Po tym czasie Jeremiasz czuł się na tyle dobrze, by wyjść do domu. Przy wypisie Jeremiasz ważył już 3255g.

Niestety już 25 sierpnia 2010 roku wyniki Jeremiasza bardzo się pogorszyły i został przewieziony z powrotem do kliniki. Tam spędził kolejny miesiąc, jednak tym razem leczenie okazało się o wiele skuteczniejsze. Poziom wirusa cytomegalii zaczął spadać, a poziom płytek krwi wzrastał. 30 września 2010 roku Jeremiasz wrócił do domu na dobre.

Jeremiasz okazał się bardzo silnym małym człowieczkiem, nigdy się nie poddał i walczył o swoje zdrówko. Niestety przez cytomegalię wrodzoną, którą przeszedł, w tej chwili Jeremiasz nie słyszy na prawe uszko (niedosłuch 100/110 dB), jest bardzo opóźniony psychoruchowo, a także rozpoznano u niego mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego porażenia kurczowego. Pomimo tych wszystkich trudności Jeremiaszek po malutku „idzie do przodu”. Jest bardzo radosnym dzieckiem, ciekawym świata, a rodzice muszą pomóc mu w tym, by pewnego dnia dogonił swoich rówieśników.

Jeremiasz potrzebuje stałej rehabilitacji ruchowej (jest rehabilitowany od 5 miesiąca życia), logopedycznej i psychologicznej, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Rodzina nie ma możliwości zapewnić regularne leczenie i rehabilitację.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla Jeremiasza na leczenie i rehabilitację. Wpłacając choćby niewielką kwotę na podane konto lub przekazując 1% podatku zwiększają Państwo szanse, by Jeremiasz stał się samodzielny.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
12608 Iwankowicz Jeremiasz (Gasiński)

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
12608 Iwankowicz Jeremiasz (Gasiński) darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Medical Aid For Poland Fund – London
TiM S.A., Bielsko Biała
Gazeta Ubezpieczeniowa
Trec Nutrition sp. z o.o., Gdynia
ASTER