Zapraszamy na webinar „Turystyka OzN a proces terapeutyczny”

Dodano: 24.06.2024

Serdecznie zapraszamy na webinar „Turystyka OzN a proces terapeutyczny” z udziałem Marii Zięby z Fundacji Ładne Historie i Daniela Gerusa z Bliżej Gór, a także Michała Sokoła z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Transmisja odbędzie na naszym profilu FB 26 czerwca o godzinie 20.00.

Podczas webinaru zostaną poruszone zagadnienia m.in.:

  • outdoor OzN – co oznacza i od czego rozpocząć?
  • jakie są najistotniejsze ograniczenia w realizacji turystyka OzN i jak je pokonać?
  • gdzie szukać wsparcia?

Przed nami czas wakacji, a więc doskonały moment, aby przyjrzeć się tematowi turystyki osób z niepełnosprawnością. Aktywność na świeżym powietrzu wskazana jest dla każdego, a często osoby z niepełnosprawnością są z niej wykluczeni, najwyższy czas to zmienić.

Maria Zięba: jest menedżerką i promotorką kultury, doradza organizacjom pozarządowym i zajmuje się fundraisingiem. Jako aktywna badaczka i społeczniczka, Maria prowadzi projekty kulturalne i społeczne, których wspólnym mianownikiem jest Dolny Śląsk. Jest autorką projektów edukacji kulturalnej, spośród których jej ulubiony to świdnickie Lato na podwórku. Jest prezeską Fundacji Ładne Historie i inicjatorką Ogólnopolskiej Sieci Turystyki Wytchnieniowej. Jako wolontariuszka, wspiera mniejsze organizacje, wierząc w moc empatii i społecznych więzi.

Daniel Gerus: absolwent Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu na kierunku Organizacji i Obsługi Ruchu Turystycznego. Jest pasjonat gór i różnych aktywności sportowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Od kilku lat z górami związany również zawodowo. Spotkacie go na szlaku poruszającego się pieszo, rowerem, na rakietach śnieżnych, lub nartach skiturowych. Turystykę górską uprawiają również jego dzieci. W trakcie wędrówek ze swoimi pociechami wpadł na pomysł akcji Łączą Nas Góry, którą organizuje wraz z Fundacją Ładne Historie. Projekt polega na organizacji górskich wypraw dla osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin o raz wolontariuszy. Oprócz organizacji różnorodnych wydarzeń outdoorowych prowadzi szkolenia i warsztaty dla specjalistów z branży turystyki wytchnieniowej oraz turystyki z małymi dziećmi.

Michał Sokół: jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach na kierunku fizjoterapia, ma wieloletnie doświadczenie w doborze i projektowaniu indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego i wyrobów medycznych. Specjalizuje  się w zaopatrzeniu sprzętowym dla dzieci z chorobami neurologicznymi. Prowadzi konsultacje w procesie projektowania wyrobów medycznych oraz szkolenia dla kursantów NDT Bobath, a także dla studentów fizjoterapii. Posiada uprawnienia Ratownika oraz Ratownika Wodnego. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako fizjoterapeuta konsultując pacjentów z zakresu doboru wyrobów medycznych w wielu renomowanych ośrodkach. Pasjonuje się turystyką górską. Pomaga spełniać górskie marzenia osób z niepełnosprawnościami uczestnicząc w akcji „Szerpowie Nadziei”. 

Zarządzaj plikami cookies