Zapraszamy na webinar „Oswoić chorobę”

Dodano: 16.04.2024

Serdecznie zapraszamy na webinar „Oswoić chorobę” z udziałem Joanny Twardak z Fundacji Ludzie i Medycyna oraz psycholożki Marii Małeckiej-Rzodkiewicz z Ośrodka Rehabilitacji Amicus. Transmisja odbędzie na naszym profilu FB 24 kwietnia o godzinie 20.00.

Podczas webinaru zostaną poruszone zagadnienia m.in.:

  • na czym polega projekt „Oswoić chorobę”;
  • jak rozmawiać z dzieckiem o chorobie;
  • z czym musi zmagać się dziecko z chorobą przewlekłą lub niepełnosprawnością;
  • na czym polega proces adaptacji, czyli oswajania choroby.

To są tematy, które dotyczącą zapewne wielu rodziców i opiekunów. Mamy nadzieję, że rozmowa naszych ekspertek przyniesie odpowiedzi na przynajmniej niektóre z nurtujących kwestii. Zapraszamy!

Joanna Twardak jest autorką oraz liderką projektu „Oswoić chorobę” w Fundacji Ludzie i Medycyna. Projekt jest „Oswoić chorobę” powstał z myślą o dzieciach chorych  i z niepełnosprawnościami oraz ich rodziców.

Autorka projektu opierała się w dużej mierze na własnych doświadczeniach, chorowała od pierwszego roku życia – mając 12 lat, rozpoczęła dializoterapię, jest już prawie 27 lat po przeszczepie nerki. Pomimo licznych problemów zdrowotnych zawsze starała się normalnie żyć. Ukończyła dwa kierunki studiów — biologię i historię sztuki i rozwija się zawodowo. Teraz ma wspaniałą rodzinę, pracę i hobby.

Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wsparcie najbliższych osób. Mama lekarka pokazywała, że choroba nie musi oznaczać rezygnacji z życia.
Liczne obserwacje i osobiste doświadczenia podsumowała w specjalnym eseju opublikowanym w międzynarodowej publikacji „This I think should have priority in child health care service”. To stanowiło początek idei projektu „Oswoić chorobę”, którą realizuje wraz z zespołem psychologów, UX designerów i badaczy.

Maria Małecka-Rzodkiewicz ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Zdobywała je już w czasie studiów pracując społecznie w placówkach pomocowych oraz organizując liczne akcje charytatywne oraz konferencje. Była członkinią Komitetu Honorowego Akcji Uniwersytet Dzieciom oraz Komisji ds. Wychowania przy Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego.

Od wielu lat aktywnie działa na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych podejmując liczne inicjatywy głównie na rzecz dzieci. Była przewodniczącą Komisji Dialogu Społecznego ds. Niepełnosprawności działającej przy Biurze Pomocy i Projektów Społecznych m. st. Warszawy oraz sekretarzem Komisji Dialogu Społecznego ds. Ochrony i Promocji Zdrowia działającej przy Biurze Polityki Zdrowotnej m. st. Warszawy.

Maria Małecka-Rzodkiewicz prowadziła Klub Myszki Norki funkcjonujący w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Była inicjatorem wielu działań na rzecz integracji dzieci pełnosprawnych z dziećmi z niepełnosprawnością (zajęcia edukacyjno-zabawowe, warsztaty, akcje charytatywne, festyny, festiwale, zbiórki publiczne, konkursy). Od kilku lat kieruje Ośrodkiem Rehabilitacji AMICUS.

Zarządzaj plikami cookies