Zapraszamy na webinar „Książka w życiu dziecka”

Dodano: 24.11.2022

Już w najbliższy wtorek 29 listopada o godzinie 20.00 zapraszamy na kolejny webinar z psycholożkami – Aleksandrą Piotrowską i Marią Małecką-Rzodkiewicz, które tym razem będą mówiły o roli książek w życiu dziecka.

Ekspertki porozmawiają m.in. dlaczego warto czytać dzieciom, o dziecięcej potrzebie opowieści i terapeutycznej roli bajek.

Psycholożki polecą także wartościowe pozycje książkowe dla dzieci, co może być cenną wskazówką z uwagi na zbliżające się święta.

Transmisja webinaru odbędzie się na fundacyjnym profilu FB. Gorąco zapraszamy!

Aleksandra Piotrowska jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła specjalizację psychologii szkolnej oraz psychologii pracy. Jest znanym ogólnopolskim ekspertem z zakresu psychologii dziecięcej. Zajmuje się propagowaniem wiedzy psychologicznej, współpracując w tym zakresie z wieloma stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich z dziedziny psychologii.

W pracy naukowej prowadzi badania dotyczące m.in. determinantów funkcjonowania pamięci człowieka, indywidualnych i rodzinnych wyznaczników dojrzałości szkolnej dziecka i wielu innych.

Dr Aleksandra Piotrowska jest przewodniczącą Rady Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”.

Maria Rzodkiewicz-Małecka ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Zdobywała je już w czasie studiów pracując społecznie w placówkach pomocowych oraz organizując liczne akcje charytatywne oraz konferencje. Była członkinią Komitetu Honorowego Akcji Uniwersytet Dzieciom oraz Komisji ds. Wychowania przy Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego.

Od wielu lat aktywnie działa na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych podejmując liczne inicjatywy głównie na rzecz dzieci. Była przewodniczącą Komisji Dialogu Społecznego ds. Niepełnosprawności działającej przy Biurze Pomocy i Projektów Społecznych m. st. Warszawy oraz sekretarzem Komisji Dialogu Społecznego ds. Ochrony i Promocji Zdrowia działającej przy Biurze Polityki Zdrowotnej m. st. Warszawy.

Prowadziła Klub Myszki Norki funkcjonujący w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Była inicjatorem wielu działań na rzecz integracji dzieci pełnosprawnych z dziećmi z niepełnosprawnością (zajęcia edukacyjno-zabawowe, warsztaty, akcje charytatywne, festyny, festiwale, zbiórki publiczne, konkursy). Od kilku lat kieruje Ośrodkiem Rehabilitacji AMICUS.

Zarządzaj plikami cookies