Zapraszamy na webinar - funkcjonowanie rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością

Dodano: 21.01.2022

Zapraszamy na spotkanie online 25 stycznia o godzinie 20.00, podczas którego nasze ekspertki: Aleksandra Piotrowska – psycholożka dziecięca oraz Kinga Łapińska – fizjoterapeutka z Ośrodka Rehabilitacji BIOMICUS porozmawiają o funkcjonowaniu rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością.

Transmisja odbędzie się na FB Fundacji.

Gdy w rodzinie pojawia się choroba, wpływa na wszystkich jej członków. Kiedy choruje dziecko, szczególnie trudno jest się z tym pogodzić, odnaleźć równowagę i pielęgnować wzajemne relacje. Jak poradzić sobie w tych najtrudniejszych momentach? Jak rozmawiać ze zdrowym rodzeństwem o chorobie brata lub siostry?

Aleksandra Piotrowska jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła specjalizację psychologii szkolnej oraz psychologii pracy. Jest znanym ogólnopolskim ekspertem z zakresu psychologii dziecięcej. Zajmuje się propagowaniem wiedzy psychologicznej, współpracując w tym zakresie z wieloma stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich z dziedziny psychologii.

W pracy naukowej prowadzi badania dotyczące m.in. determinantów funkcjonowania pamięci człowieka, indywidualnych i rodzinnych wyznaczników dojrzałości szkolnej dziecka i wielu innych.

Dr Aleksandra Piotrowska jest przewodniczącą Rady Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Kinga Łapińska to absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na wydziale rehabilitacji. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w rehabilitacji dzieci zdobyte m.in. w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie, NZOZ „ Medycyna Dziecięca” w Rembertowie oraz Centrum Mowy i Ruchu Elf w Warszawie.

W Ośrodku Rehabilitacji BIOMICUS prowadzi zajęcia ruchowe. Jest blisko dzieci i ich rodziców. Zna i rozumie ich potrzeby oraz problemy, z którymi zmagają się w codziennym życiu.

Zarządzaj plikami cookies