Witamy Zuzię - 41-tysięczną podopieczną Fundacji

Dodano: 30.03.2022

Do grona podopiecznych naszej Fundacji dołączyła 20-miesięczna Zuzanna Halabowska. Dziewczynka urodziła się z jedną z najcięższych  złożonych wad wrodzonych serca. Jej serduszko ma tylko jedną komorę.

Zuzia ma przed sobą długą walkę o poprawę i jak najlepszy komfort życia. Przeszła już jedną operację w 8 miesiącu życia, dzięki której jej stan zdrowia na tyle się poprawił, że odzyskała siły aby móc się rozwijać jak jej rówieśnicy. Powrócił jej apetyt i chęć do zabawy. Pod koniec tego roku w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach planowana jest kolejna operacja o charakterze paliatywnym – metodą Fontana, której celem będzie poprawa komfortu życia dziewczynki.

Niestety istnieje ryzyko, że leczenie będzie miało poważne skutki uboczne. Może powodować zwłóknienie wątroby i zaburzenia krzepnięcia krwi.

Badania i leczenie małej Zuzi będą pociągały za sobą duże wydatki, którym bez pomocy życzliwych osób rodzina nie będzie w stanie podołać.

Przed Zuzią przyszłość, która niestety będzie naznaczona stałymi wizytami i badaniami lekarskimi, rehabilitacją i przyjmowaniem leków do końca życia. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu darczyńców uda się zapewnić dziewczynce potrzebne kuracje i dobrą, szczęśliwą przyszłość.

Życzymy naszej nowej podopiecznej, aby życie mimo przeszkód przyniosło jej wiele miłych niespodzianek, pogodnych chwil, wspaniałych przyjaciół, cennych pasji i zainteresowań.

Zarządzaj plikami cookies