Webinar „Niepełnosprawność to NIE zależność”

Dodano: 15.11.2024

Zapraszamy na webinar „Niepełnosprawność to NIE zależność”, który poprowadzi pedagożka Katarzyna Świeczkowska i psychoterapeutka Kinga Łapińska. Transmisja odbędzie się na naszym Facebooku 27 listopada o godzinie 20:00.

Osoba, samostanowienie, włączenie i rozwój jako podstawa niezależnego i dobrego życia osób z niepełnosprawnościami w społeczności według modelu Kręgów Wsparcia.

Podczas webinaru prowadzące poruszą zagadnienia m.in.:

  • Jaki jest główny cel działalności Kręgów Wsparcia?
  • Jak identyfikować potrzeby osób z niepełnosprawnościami?
  • Jak skutecznie wspierać swoje dziecko by potrafiło przeżywać swoje życie na swój sposób?
  • Kiedy sięgać po wsparcie i do kogo się po nie zgłaszać?
  • Co się stanie z moim dzieckiem, kiedy umrę?

To ważne pytania, które towarzyszą wielu rodzicom i opiekunom. Mamy nadzieję, że nasi specjaliści pomogą znaleźć na nie odpowiedzi.

 

Katarzyna Świeczkowska 

Pedagożka, edukatorka. Jest dyrektorką Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych PSONI w Gdańsku, a także wiceprzewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną Koło w Gdańsku.
Jest członkinią m.in.: Family and User Forum przy Europejskej Akademii Niepełnosprawności Dziecięcej (European Academy of Childhood Disability); advisory board przy European Patients Advocacy Group w the European Reference Network ITACHA; zarządu CARAVAN 2000, European Movement for Diversity and Understanding; zarządu Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej.
W latach 2022 – 2023 była członkinią Rady ds. komunikacji wspomagającej i alternatywnej oraz tekstu łatwego do czytania i zrozumienia przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Jest współpracowniczką i wykładowczynią Akademii Pedagogiki Specjalnej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w obszarze wczesnego wspomagania rozwoju a także kanadyjskiego stowarzyszenia CanChild oraz Polskiej Akademii Niepełnosprawności Dziecięcej.

Prywatnie jest mamą dziecka z niepełnosprawnością. Jej głównymi obszarami zainteresowań są: praca modelem biopsychospołecznym z dzieckiem z niepełnosprawnością i jego rodziną, Kręgi Wsparcia, self-adwokatura oraz komunikacja alternatywna i wspomagająca.

Kinga Łapińska

Kinga Łapińska jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na wydziale rehabilitacji. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w rehabilitacji dzieci zdobyte m.in. w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie, NZOZ „ Medycyna Dziecięca” w Rembertowie oraz Centrum Mowy i Ruchu Elf w Warszawie.

W Ośrodku Rehabilitacji BIOMICUS prowadzi zajęcia ruchowe. Jest blisko dzieci i ich rodziców. Zna i rozumie ich potrzeby oraz problemy, z którymi zmagają się w codziennym życiu.

 

 

Zarządzaj plikami cookies