Webinar „Edukacja włączająca – szansa i wyzwania”

Dodano: 14.10.2024

Z okazji dzisiejszego Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy na webinar „Edukacja włączająca – szanse i wyzwania”, który poprowadzi socjolożka Dominika Parafiniuk i psycholożka Maria Małecka-Rzodkiewicz, dyrektorka naszego Ośrodka Rehabilitacji Amicus. Transmisja odbędzie się na naszym Facebooku 14 października o godzinie 20:00.

Podczas webinaru prowadzące poruszą zagadnienia:

  • czym jest edukacja włączająca,
  • jakie niesie wyzwania,
  • jakie jest znaczenie współpracy rodzica ze szkołą,
  • jakie korzyści płyną z edukacji włączającej,
  • jak wygląda kwestia orzeczeń o kształceniu specjalnym w świetle danych statycznych.

Dzisiejsze święto to dobry powód, aby porozmawiać o takim podejściu do edukacji, którego celem będzie zwiększanie szans edukacyjnych wszystkich osób, już od najmłodszych ich lat.

Dominika Parafiniuk – z wykształcenia i zamiłowania socjolożka. Z doświadczenia korporacyjny wszechogarniacz projektów i wolontaryjny korepetytor angielskiego. Mama dwójki dzieci w tym dziecka z niepełnosprawnością. Od zawsze lubiłam pomagać i w końcu postanowiłam wszystko na tę właśnie kartę. Na miejsce, które będzie łączyć, nie dzielić – Przedszkole Fikołek. 

Maria Rzodkiewicz-Małecka ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Zdobywała je już w czasie studiów pracując społecznie w placówkach pomocowych oraz organizując liczne akcje charytatywne oraz konferencje. Była członkinią Komitetu Honorowego Akcji Uniwersytet Dzieciom oraz Komisji ds. Wychowania przy Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego.

Od wielu lat aktywnie działa na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych podejmując liczne inicjatywy głównie na rzecz dzieci. Była przewodniczącą Komisji Dialogu Społecznego ds. Niepełnosprawności działającej przy Biurze Pomocy i Projektów Społecznych m. st. Warszawy oraz sekretarzem Komisji Dialogu Społecznego ds. Ochrony i Promocji Zdrowia działającej przy Biurze Polityki Zdrowotnej m. st. Warszawy.

Maria Rzodkiewicz-Małecka prowadziła Klub Myszki Norki funkcjonujący w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Była inicjatorem wielu działań na rzecz integracji dzieci pełnosprawnych z dziećmi z niepełnosprawnością (zajęcia edukacyjno-zabawowe, warsztaty, akcje charytatywne, festyny, festiwale, zbiórki publiczne, konkursy). Od kilku lat kieruje Ośrodkiem Rehabilitacji AMICUS.

Zarządzaj plikami cookies