Webinar - Czy i jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie?
W środę 16 marca o godzinie 20.00 zapraszamy na webinar, podczas którego psycholożki dr Aleksandra Piotrowska i Maria Małecka-Rzodkiewicz postarają się rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania rodziców niepewnych jak rozmawiać ze swoimi dziećmi na temat toczącej się obok naszych granic wojny i zmieniającej się wokół rzeczywistości.
Wojny toczące się zazwyczaj daleko, dotarły do granic naszego kraju. Lęk, niepokój, niepewność to stany, które mieliśmy nadzieję pożegnać, a tymczasem znowu zaczęły nam towarzyszyć.
Pojęcie wojny znane jest wszystkim dorosłym, ale jak wytłumaczyć to zjawisko dziecku? Jak mądrze odpowiadać na pytania i objaśniać kwestie, których sami do końca nie rozumiemy? Czy jesteśmy w stanie sprawić, aby nasz niepokój nie przeniósł się na dzieci? Jak im wytłumaczyć obrazy i informacje, z którymi stykają się na ulicy, w telewizji czy Internecie? Jak nastawić je do zmian, które obserwują w swoim otoczeniu?
Czy i jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie?
Takie pytanie może stawiać sobie wielu rodziców.
Zapraszamy na transmisję na naszym FB.
Aleksandra Piotrowska jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła specjalizację psychologii szkolnej oraz psychologii pracy. Jest znanym ogólnopolskim ekspertem z zakresu psychologii dziecięcej. Zajmuje się propagowaniem wiedzy psychologicznej, współpracując w tym zakresie z wieloma stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich z dziedziny psychologii.
W pracy naukowej prowadzi badania dotyczące m.in. determinantów funkcjonowania pamięci człowieka, indywidualnych i rodzinnych wyznaczników dojrzałości szkolnej dziecka i wielu innych.
Dr Aleksandra Piotrowska jest przewodniczącą Rady Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”.
Maria Rzodkiewicz-Małecka ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Zdobywała je już w czasie studiów pracując społecznie w placówkach pomocowych oraz organizując liczne akcje charytatywne oraz konferencje. Była członkinią Komitetu Honorowego Akcji Uniwersytet Dzieciom oraz Komisji ds. Wychowania przy Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego.
Od wielu lat aktywnie działa na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych podejmując liczne inicjatywy głównie na rzecz dzieci. Była przewodniczącą Komisji Dialogu Społecznego ds. Niepełnosprawności działającej przy Biurze Pomocy i Projektów Społecznych m. st. Warszawy oraz sekretarzem Komisji Dialogu Społecznego ds. Ochrony i Promocji Zdrowia działającej przy Biurze Polityki Zdrowotnej m. st. Warszawy.
Prowadziła Klub Myszki Norki funkcjonujący w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Była inicjatorem wielu działań na rzecz integracji dzieci pełnosprawnych z dziećmi z niepełnosprawnością (zajęcia edukacyjno-zabawowe, warsztaty, akcje charytatywne, festyny, festiwale, zbiórki publiczne, konkursy). Od kilku lat kieruje Ośrodkiem Rehabilitacji AMICUS.