Twój e-PIT

Dodano: 15.02.2021

Już od dzisiaj, czyli od 15 lutego, można zalogować się na swoje konto na platformie Twój e-PIT na stronie www.podatki.gov.pl

Logując się do systemu można zweryfikować, edytować i zaakceptować swoje zeznanie podatkowe za ubiegły rok przygotowane przez fiskusa. Warto je sprawdzić, bowiem za 2020 rok można odliczyć więcej ulg niż za rok ubiegły.

Ulgi przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami nie zmieniły się, nadal odliczeniu podlegają wyłącznie wydatki poniesione przez osobę z niepełnosprawnością lub podatnika mającego na utrzymaniu taką osobę. Listę wydatków można sprawdzić w Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, są oznaczone jako wydatki na cele rehabilitacyjne oraz związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych.

Zanim zeznanie ostatecznie zostanie zatwierdzone i przekazane do organu podatkowego, warto sprawdzić je pod kątem zgodności danych – między innymi: czy wpisany jest KRS organizacji pożytku publicznego, którą wpieramy, a jeśli swój 1% podatku przekazujemy konkretnemu podopiecznemu,  to czy jego numer subkonta, nazwisko i imię są wpisane prawidłowo w rubryce cel szczegółowy.

Można się także rozliczyć korzystając z naszego programu

Zarządzaj plikami cookies