Rodzice i specjaliści w jednym zespole – konferencja w Łodzi

Dodano: 25.06.2026

W dniach 19-20 czerwca na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi odbyła się kolejna edycja naszego projektu „Rodzic jako członek zespołu terapeutycznego”.

Ponownie spotkaliśmy się z rodzicami, fizjoterapeutami i studentami, którzy mieli możliwość posłuchania wykładów, porozmawiania ze specjalistami, zapoznania się ze sprzętem medycznym, a także wzięcia udziału w warsztatach. To nie tylko spotkania pełne wartościowej wiedzy, ale również okazja, by wymienić się doświadczeniami i nawiązać nowe kontakty.

Poruszyliśmy zagadnienia z zakresu wsparcia dzieci z problemami neurologicznymi, chirurgii i chirurgii ortopedycznej, wykorzystania nowoczesnych technologii oraz przedstawiliśmy formy terapii w kontekście poziomów funkcjonalnych GMFCS i zasady pionizacji statycznej i dynamicznej możliwej do realizacji w domu. Było intensywnie, ale konkretnie – wszystko, co najważniejsze, by przedstawić uczestnikom istotne elementy opieki i terapii.

Dziękujemy naszym prelegentom: Beacie Wnuk, dr. hab. n. med. Błażejowi Pruszczyńskiemu, Krzysztofowi Krasowiczowi, Małgorzacie Wójcik, Michałowi Sokołowi, dr. n. med. Pawłowi Flontowi, Marcinowi Klisiowi, Wojciechowi Błaszczykowi oraz Jackowi Konstantemu za inspirujące wykłady i praktyczne warsztaty. Wspólnie tworzymy przestrzeń, która uwzględnia specjalistyczną wiedzę i jednocześnie dostrzega potrzeby rodziców w procesie terapeutycznym ich dzieci.
Szczególne podziękowania kierujemy do władz uczelni za udostepnienie terenu Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i umożliwienie zorganizowania wydarzenia.

Łódź była już kolejnym miastem na mapie naszego projektu – po Wrocławiu, Gdańsku i Tarnowie. Cieszymy się, że ta ważna inicjatywa niezmiennie spotyka się z dużym zainteresowaniem. Jako organizatorzy wierzymy, że konferencja „Rodzic jako członek zespołu terapeutycznego” nie tylko przekazuje rzetelną wiedzę i edukuje uczestników, ale także integruje środowiska rodziców, specjalistów oraz przyszłych terapeutów, dając przestrzeń do współpracy i wzajemnego wsparcia na rzecz dzieci z niepełnosprawnością.

Partnerzy projektu: LeviCare, Liw Care Technology

Partnerzy wydarzenia: Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Neo Ortho, Neuroconnect Beata Wnuk

Zarządzaj plikami cookies